Miller dopiekł Kwaśniewskiemu. Przypomniał głośne zdjęcie i wbił byłemu prezydentowi szpilę

Leszek Miller i Aleksander Kwasniewski / Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Aleksander Kwaśniewski wraz z innymi osobistościami podpisał list otwarty, który zaczyna się od słów: „Pamiętamy ponure czasy PRL”. "Czasy były ponure, ale młodzież radosna" - skomentował to na Twitterze Leszek Miller. Swój post zobrazował zdjęciem, na którym roześmiany młodzieniec Aleksander Kwaśniewski spotyka się z Edwardem Gierkiem, I sekretarzem PZPR.

Przypomnijmy, byli prezydenci, premierzy i przedstawiciele tzw. establishmentu III RP podpisali się wczoraj pod apelem przeciwko upolitycznianiu policji. Sygnatariusze przypomnieli, że pamiętają "ponure czasy PRL, z jego aparatem represji obejmującym MO i ZOMO".

Dlatego, broniąc państwa prawa i demokracji w Polsce, zwracamy się do policjantów, a zwłaszcza ich dowódców, aby pamiętali, że policja nie jest własnością jednej partii. I, że policjanci, podobnie jak inni obywatele są odpowiedzialni przed konstytucją oraz ustawami, które są z nią zgodne

- napisali w apelu.

Kuriozalne pismo opublikowano prawdopodobnie w kontekście awantur, które "totalsi" wszczynali w ostatnich dniach w centrum Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Policja rozprawia się z fejkami. Dowody zamkną usta nawet opornym „totalsom”

Pod apelem znalazły się podpisy samych "sław III RP", m.in. b. prezydentów - Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, byłych premierów: Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza, komunistycznego aparatczyka Włodzimierza Cimoszewicza, byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Podpisali się również byli członkowie rządu: były pracownik w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR Leszek Balcerowicz, współpracownik komunsistycznego wywiadu Andrzej Olechowski, byli członkowie PZPR Zbigniew Ćwiąkalski i Ryszard Kalisz, Jerzy Miller oraz aktorzy Janusz Gajos, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Seweryn, i Maciej Stuhr.

Nazwisk - związanych z totalną opozycją - było tam zresztą więcej. Tekst apelu poparli też Paweł Kasprzak z Obywateli RP, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji Krzysztof Łoziński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, czy przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer

Pismo zostało zamieszczone w czwartkowych wydaniach "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

Dziś Kwaśniewskiego wyśmiał były premier i partyjny kolega Leszek Miller.

Na zdjęciu z lat 70-tych widać Edwarda Gierka w otoczeniu członków komunistycznej młodzieżówki. W Aleksander Kwaśniewski jest wpatrzony w I sekretarza PZPR jak w obrazek.

Komentarze? Przytaczamy tylko kilka z nich.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Luksemburg: Blisko 2,5 tysiąca zakażonych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu doby w Luksemburgu potwierdzono 168 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększa liczbę zidentyfikowanych dotąd infekcji do 2487. Liczba zgonów wzrosła przez ostatnie 24 godziny o jeden - do 30.

Poinformowały o tym w czwartek władze Luksemburga.

Luksemburg zapowiedział, że będzie przeprowadzał więcej testów, aby wykrywać koronawirusa. Od początku kryzysu kraj przeprowadził ich ok. 20 tysięcy.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhanie, stolicy prowincji Hubei.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts