Miller dopiekł Kwaśniewskiemu. Przypomniał głośne zdjęcie i wbił byłemu prezydentowi szpilę

Leszek Miller i Aleksander Kwasniewski / Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Aleksander Kwaśniewski wraz z innymi osobistościami podpisał list otwarty, który zaczyna się od słów: „Pamiętamy ponure czasy PRL”. "Czasy były ponure, ale młodzież radosna" - skomentował to na Twitterze Leszek Miller. Swój post zobrazował zdjęciem, na którym roześmiany młodzieniec Aleksander Kwaśniewski spotyka się z Edwardem Gierkiem, I sekretarzem PZPR.

Przypomnijmy, byli prezydenci, premierzy i przedstawiciele tzw. establishmentu III RP podpisali się wczoraj pod apelem przeciwko upolitycznianiu policji. Sygnatariusze przypomnieli, że pamiętają "ponure czasy PRL, z jego aparatem represji obejmującym MO i ZOMO".

Dlatego, broniąc państwa prawa i demokracji w Polsce, zwracamy się do policjantów, a zwłaszcza ich dowódców, aby pamiętali, że policja nie jest własnością jednej partii. I, że policjanci, podobnie jak inni obywatele są odpowiedzialni przed konstytucją oraz ustawami, które są z nią zgodne

- napisali w apelu.

Kuriozalne pismo opublikowano prawdopodobnie w kontekście awantur, które "totalsi" wszczynali w ostatnich dniach w centrum Warszawy.

CZYTAJ TEŻ: Policja rozprawia się z fejkami. Dowody zamkną usta nawet opornym „totalsom”

Pod apelem znalazły się podpisy samych "sław III RP", m.in. b. prezydentów - Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego, byłych premierów: Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza, komunistycznego aparatczyka Włodzimierza Cimoszewicza, byłego marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Podpisali się również byli członkowie rządu: były pracownik w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR Leszek Balcerowicz, współpracownik komunsistycznego wywiadu Andrzej Olechowski, byli członkowie PZPR Zbigniew Ćwiąkalski i Ryszard Kalisz, Jerzy Miller oraz aktorzy Janusz Gajos, Krystyna Janda, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Seweryn, i Maciej Stuhr.

Nazwisk - związanych z totalną opozycją - było tam zresztą więcej. Tekst apelu poparli też Paweł Kasprzak z Obywateli RP, przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji Krzysztof Łoziński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, czy przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer

Pismo zostało zamieszczone w czwartkowych wydaniach "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

Dziś Kwaśniewskiego wyśmiał były premier i partyjny kolega Leszek Miller.

Na zdjęciu z lat 70-tych widać Edwarda Gierka w otoczeniu członków komunistycznej młodzieżówki. W Aleksander Kwaśniewski jest wpatrzony w I sekretarza PZPR jak w obrazek.

Komentarze? Przytaczamy tylko kilka z nich.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Londyn nie zapomniał o zbrodniach Kremla. Johnson rzucił to Putinowi prosto w twarz

zdjęcie ilustracyjne / kremlin.ru

  

Brytyjski premier Boris Johnson powiedział dziś prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że nie będzie normalizacji stosunków między obydwoma krajami, dopóki Moskwa nie zakończy swojej „destabilizującej działalności”, która zagraża bezpieczeństwu.

Rzeczniczka Downing Street oświadczyła, że Johnson spotkał się z Putinem w kuluarach odbywającego się w Berlinie szczytu w sprawie Libii i obaj przywódcy dyskutowali o potrzebie zajęcia się kwestiami bezpieczeństwa w Libii, Syrii, Iraku i Iranie.

„(Johnson) wyraził się jasno, że nie doszło do zmiany stanowiska Wielkiej Brytanii w sprawie Salisbury, co było nierozważnym użyciem broni chemicznej i bezwstydną próbą zamordowania niewinnych ludzi na brytyjskiej ziemi. Powiedział, że taki atak nie może się powtórzyć”

 - napisała rzeczniczka w oświadczeniu.

[polecam:https://niezalezna.pl/299814-johnson-podziekowal-wszystkim-ktorzy-walczyli-z-terrorysta-chce-oddac-hold-ogromnej-odwadze]

Chodzi o atak chemiczny z 2018 roku na byłego rosyjskiego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córkę w mieście Salisbury, o który brytyjski rząd obwinia rosyjski wywiad wojskowy.

„Premier powiedział, że nie będzie normalizacji naszych dwustronnych stosunków, dopóki Rosja nie zakończy destabilizujących działań, które zagrażają Wielkiej Brytanii i naszym sojusznikom oraz podważają bezpieczeństwo naszych obywateli i nasze zbiorowe bezpieczeństwo”

- dodała rzeczniczka.

[polecam:https://niezalezna.pl/305416-johnson-o-katastrofie-w-iranie-jest-mnostwo-informacji-ze-samolot-zostal-zestrzelony]

W Berlinie odbywa dziś konferencja na temat konfliktu zbrojnego w Libii. Oprócz Johnsona i Putina uczestniczą w niej m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydenci Francji Emmanuel Macron i Turcji Recep Tayyip Erdogan, sekretarz stanu USA Mike Pompeo, a także dwaj główni adwersarze wojny domowej w Libii - premier popieranego przez ONZ libijskiego rządu jedności narodowej Fajiz Mustafa as-Saradż oraz generał Chalifa Haftar, dowódca samozwańczej Libijskiej Armii Narodowej (ANL).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts