Miał plantację konopi... pod ziemią

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w kontenerze zakopanym pod ziemią. Właściciel nielegalnej uprawy, po przedstawieniu zarzutów, został tymczasowo aresztowany.

7raysmarketing

Według policji 51-letni mieszkaniec gminy Jonkowo urządził w domu i na terenie swojej posesji profesjonalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono tam 97 krzaków konopi i ponad 2,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Jak powiedział rzecznik komendy miejskiej policji w Olsztynie asp. Rafał Prokopczyk, podczas przeszukania posesji funkcjonariusze weszli do wyglądającego na rupieciarnię konteneru, który stał koło domu.

"Okazało się, że w podłodze jest klapa, a pod nią ukryte wejście do zakopanego pod ziemią drugiego kontenera, w którym znajdowała się plantacja. Pomieszczenie poniżej było specjalnie przystosowane do uprawy konopi, wyposażone m.in w lampy grzewcze i wentylatory"

- mówił.

Kolejną skrytkę - służąca za suszarnię i magazyn marihuany - policjanci odkryli w domu zatrzymanego. Wejście do tego pomieszczenia było zakamuflowane za regałem z książkami.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, zatrzymanemu 51-latkowi przedstawiono zarzuty uprawiania konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

"Podejrzany przyznał się do dokonania zarzucanych mu przestępstw, tłumacząc swoje zachowanie kłopotami materialnymi"

- stwierdził prokurator.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj - na wniosek prokuratury Olsztyn-Północ - Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 51-latka na trzy miesiące.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#konopie indyjskie #Olsztyn #policja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo