Ależ manipulacja „Wyborczej”! Prezydencki fotograf nie wytrzymał. Pokazał TE ZDJĘCIA

/ Jakub Szymczuk/KPRP

  

Dziennikarze „Wyborczej” wymyślili sobie temat. W stołecznym wydaniu pojawił się tekst pod tytułem „Politycy zamiast powstańców na Cmentarzu Wojskowym ”. Tekst zilustrowano zdjęciem ukazującym wyłącznie prezydenta, premiera, oraz marszałków Sejmu i Senatu. Na ordynarną manipulację zareagował prezydencki fotograf pokazując dziennikarzom „Wyborczej” nieco szerszy kadr...

Trzeba przyznać, że zestawienie tytułu tekstu oraz głównego zdjęcia ilustrującego materiał „Wyborczej” jest dość sugestywne. Bez zagłębiania się w treść tekstu można odnieść wrażenie, jakoby Powstańcy zostali pominięci podczas oficjalnych uroczystości państwowych z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego na Cmentarzu Wojskowym.

Nic bardziej mylnego. Na ordynarną manipulację zareagował prezydencki fotograf pokazując ujęcie szerszego planu i wskazując, że poza politykami PiS w uroczystościach uczestniczyli politycy innych partii oraz oczywiście Powstańcy.

- Piękna manipulacja. Załączam szersze zdjęcie z politykami PO i Powstańcami, bo tworzycie doborem zdjęcia i tytułem bardzo wykrzywiony obraz rzeczywistości – napisał Jakub Szymczuk, fotograf prezydenta Andrzeja Dudy.

Manipulację „Wyborczej” dostrzegł już fanpage Nagroda Złotego Goebbelsa piętnujący przejawy braku rzetelności, uczciwości, obiektywizmu, i łamanie wszelkich zasad etyki dziennikarskiej:


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Wyborcza, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojska amerykańskie opuściły miasta kontrolowane przez Kurdów. Na miejscu syryjscy żołnierze

/ US army - zdjęcie ilustracyjne / skeeze; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Nasze wojska na dobre opuściły kontrolowane przez Kurdów miasta Ar-Rakka i As-Saura na północy kraju – poinformowało w środę dowództwo amerykańskiej armii w Syrii. Wcześniej do Ar-Rakki wkroczyły wojska syryjskie, wspomagane przez siły rosyjskie.

Siły koalicyjne kontynuują swój cel, jakim jest wycofywanie się z północno-wschodniej Syrii. 16 października opuściliśmy cementownię Lafarge oraz miasta Ar-Rakkę i As-Saurę

- brzmi komunikat służby prasowej sił amerykańskich w Syrii.

Wcześniej syryjscy żołnierze, wspierani przez wojska rosyjskie, wkroczyli do położonego nad Eufratem miasta Ar-Rakka i zaczęli organizować tam punkty obserwacyjne.

Wkroczenie wojsk syryjskich do Ar-Rakki to efekt niedzielnego porozumienia, jakie zawarli Kurdowie z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ramach tej umowy armia syryjska, wspierana przez siły rosyjskie, ma stawić czoło ofensywie Turcji w północno-wschodniej Syrii, kontrolowanej do tej pory przez siły kurdyjskie.

Ar-Rakka była stolicą kalifatu Państwa Islamskiego w latach 2014-17. Z rąk dżihadystów Kurdowie odbili ją w październiku 2017 roku przy dużym wsparciu sił amerykańskich.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl