- Witam w „Centrum Sprawdzonych Informacji”. Dzisiaj w tym zalewie manipulacji, przeinaczeń i kłamstw, które funduje nam PiS, choć nie tylko PiS - w ogóle populizm w tej chwili rozprzestrzenia się w Europie i na całym świecie. Ważne jest to, żeby polityka była oparta na faktach, na danych, które są weryfikowane - mówił Trzaskowski na czwartkowej konferencji prasowej, inaugurującej pracę „Centrum Sprawdzonych Informacji”.

Jak dodał, niezależnie od tego, kto jak głosuje w wyborach, powinien móc podejmować decyzję w tej sprawie w oparciu o prawdę. Przyznał, że zbliżająca się kampania samorządowa będzie gorąca i brutalna.

- Staramy się jednak, by nadchodząca kampania była w jak największej mierze oparta na faktach, a nie przeinaczeniach, które się ostatnio pojawiają. To jest istotne, ponieważ stanowi o szacunku dla wyborców - podkreślił kandydat Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy.

Z oficjalnych informacji wynika, że do zadań Centrum będzie należała weryfikacja informacji, które pojawiają się w przestrzeni publicznej; będzie też wsparciem dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna startujących w wyborach samorządowych. „CSI” ma prowadzić uruchomiony kilka dni temu portal mowprawde.pl.

Na razie „Centrum” tworzy kilkoro wolontariuszy. Trzaskowski wyraził nadzieję, że z czasem zespół się rozrośnie, by - jak mówił - efektywnie walczyć z „manipulacjami PiS”.

Problem w tym, że to właśnie Trzaskowskiemu i jego ekipie kłamstwo i jego powielanie w mediach społecznościowych zarzucił Patryk Jaki. Odnosząc się do zawartości strony „Mów Prawdę” kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy uznał, że wszystko, co zostało napisane na tej stronie, „to manipulacja i plagiat tłitów” prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- Dlatego warto podać, że Rafał Trzaskowski to czwarta kadencja Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wkrótce będzie odpowiedź, to się razem pośmiejemy. Takie „dzieła” pokazują jakość rządów PO – tłumaczy Patryk Jaki.

 
Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, Patryk Jaki zapowiedział na konferencji prasowej, że pozwie osoby, które zniekształciły jego propozycję, aby powstańców warszawskich objąć miejskim systemem transportu dedykowanego - specjalnego. Zapowiedział, że daje 24 godziny na sprostowanie osobom (z nazwiska wymienił posła PO Cezarego Tomczyka, związanego z PO b. członka KRRiT Krzysztofa Lufta oraz mec. Romana Giertycha), które zamiast pisać prawidłowo o jego propozycji, przekonywały w mediach społecznościowych, że chodzi o bezpłatną komunikację miejską dla powstańców, która i tak ze względu na ich wiek jest dla nich bezpłatna.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki daje Trzaskowskiemu i politykom PO dobę na sprostowanie kłamstw. O co chodzi?
 
Na nową inicjatywę Rafała Trzaskowskiego szybko zareagowali internauci. Zwracają oni uwagę na to, że Platforma Obywatelska mówiąc delikatnie miała raczej niewiele wspólnego z mówieniem prawdy.