W Meksyku rozbił się samolot. Nagranie z ostatnich chwil przed katastrofą mrozi krew w żyłach!

We wtorek, tuż po starcie z międzynarodowego lotniska Guadalupe Victoria w pobliżu miasta Durango na północy Meksyku rozbił się pasażerski samolot meksykańskich linii lotniczych Aeromexico. Szczęśliwie, w wyniku katastrofy nikt nie zginął, jednak wiele osób zostało rannych. W sieci pojawiło się nagranie z wnętrza samolotu, na kilka chwil przed katastrofą.

Zdjęcie ilustracyjne
De John Taggart from Sunbury on Thames, Middlesex - N961AM21042014LHR, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33239807

Samolot typu Embraer ERJ-190 rozbił się i stanął w płomieniach tuż po starcie z międzynarodowego lotniska Guadalupe Victoria w pobliżu miasta Durango na północy Meksyku. Na pokładzie samolotu, który leciał do stolicy kraju, miasta Meksyk, były 103 osoby - 97 pasażerów i sześciu członków załogi.

Ustalono, że Amerykanie stanowili więcej niż połowę pasażerów. Departament Stanu oparł się na informacjach uzyskanych od konsulatu generalnego USA w Monterrey i od ambasady USA w stolicy Meksyku.

Maszyna rozbiła się na polu, około 10 km od lotniska, prawdopodobnie podczas próby lądowania awaryjnego, w złych warunkach atmosferycznych.

W sieci pojawiło się nagranie wykonane przez jedną z pasażerek samolotu. Przerażające wideo pokazuje ostatnie chwile przed katastrofą i szok pasażerów już po opuszczeniu rozbitej maszyny.

Większości pasażerów udało się szybko o własnych siłach opuścić płonący wrak samolotu. Innym pomogły ekipy ratunkowe. Nikt nie zginął, ale 85 osób zostało rannych. Hospitalizowano 49 osób, dwie z nich są w stanie krytycznym.

 

 

Źródło: Twitter, PAP, niezalezna.pl

#Aeromexico #katastrofa samolotu #Meksyk #samolot

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo