Trzej mężczyźni skatowali 16-latka pałką

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/ToNic-Pics / 77 zdjęć

  

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w podkrakowskich Zielonkach zaatakowali i pobili 16-latka. Pokrzywdzony miał według sprawców naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Nastolatek przebywał z kolegami i koleżanką w parku. Podeszło do nich trzech mężczyzn, którzy wulgarnie krzycząc, zaatakowali tego chłopca.

Sprawcy uderzyli 16-latka w twarz, a następnie bili po całym ciele rękami i pałką. Koleżankę, która chciała mu pomóc, skutecznie zastraszyli.

- relacjonuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W wyniku ataku nastolatek doznał stłuczeń i otarć na plecach i twarzy.

Okazało się, że pokrzywdzony chwilę wcześniej miał naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Policjanci zatrzymali sprawców. Dwaj z nich usłyszeli zarzut pobicia, a trzeci dodatkowo zarzut gróźb w stosunku do nieletniej. Mężczyźni zadeklarowali dobrowolne poddanie się karze, decyzję w tej sprawie ostatecznie podejmie sąd. Postępowanie dotyczące zachowania nastolatka będzie prowadziła policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl