Trzej mężczyźni skatowali 16-latka pałką

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/ToNic-Pics / 77 zdjęć

  

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w podkrakowskich Zielonkach zaatakowali i pobili 16-latka. Pokrzywdzony miał według sprawców naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Nastolatek przebywał z kolegami i koleżanką w parku. Podeszło do nich trzech mężczyzn, którzy wulgarnie krzycząc, zaatakowali tego chłopca.

Sprawcy uderzyli 16-latka w twarz, a następnie bili po całym ciele rękami i pałką. Koleżankę, która chciała mu pomóc, skutecznie zastraszyli.

- relacjonuje rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. W wyniku ataku nastolatek doznał stłuczeń i otarć na plecach i twarzy.

Okazało się, że pokrzywdzony chwilę wcześniej miał naubliżać spacerującej z psem 12-letniej dziewczynce, która poskarżyła się na to rodzicom.

Policjanci zatrzymali sprawców. Dwaj z nich usłyszeli zarzut pobicia, a trzeci dodatkowo zarzut gróźb w stosunku do nieletniej. Mężczyźni zadeklarowali dobrowolne poddanie się karze, decyzję w tej sprawie ostatecznie podejmie sąd. Postępowanie dotyczące zachowania nastolatka będzie prowadziła policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl