Śmierć polskich turystów na wakacjach w Grecji. Trwa śledztwo

/ fot. pixabay.com

  

Trwa śledztwo w sprawie tragicznej śmierci dwojga turystów z Polski, przebywających na wakacjach w Grecji. W wyniku utonięcia życie straciła kobieta i jej 9-letni syn. Uciekali oni przed szalejącymi pożarami. Zadaniem śledczych będzie wyjaśnić: jak znaleźli się na łodzi i dlaczego ta łódź zatonęła.

Ofiary to mieszkańcy miejscowości Wysoka koło Wadowic, byli na wakacjach w Grecji organizowanych przez biuro podróży Grecos. Oboje utonęli podczas ewakuacji z hotelu w Mati, któremu zagroził szalejący tam pożar. Chroniąc się przed ogniem oboje wypłynęli w morze łodzią wraz z ośmioma innymi turystami różnych narodowości. Łódź zatonęła. Wszyscy zginęli.

Mąż polskiej turystki, który, gdy doszło do tragedii, również był w Grecji, w wypowiedzi udzielonej dziennikowi Gazety Krakowskiej, powiedział, że jego najbliżsi mieli szansę na przeżycie, ale pomoc w porę nie nadeszła. Podkreślał, że żona, dryfując z dzieckiem na łódce, przez 1,5 godziny rozmawiała przez telefon z bliskimi w Polsce, błagając o pomoc. "Nie doczekała się jej. Nie było też żadnej ewakuacji, tylko paniczna ucieczka. Wcześniej lekceważono zagrożenie" – relacjonował.

"Przesłuchanie mężczyzny odbędzie się prawdopodobnie dziś. Sekcja zwłok również. Śledczy zaplanowali już także przesłuchania pracowników biura podróży" - poinformował prok. Jacek Para, rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej, która sprawuje nadzór nad działaniami śledczych z Wadowic.

Wadowicka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie niezwłocznie po uzyskaniu informacji o śmierci kobiety i dziecka oraz po potwierdzeniu tożsamości ofiar. Pod uwagę brany jest przepis kodeksu karnego, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii. Funkcjonariusze zwolnieni

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pięciu funkcjonariuszy służby więziennej z Neapolu, członków policyjnej orkiestry zostało zwolnionych z pracy za to, że zagrali na ślubie wdowy po bossie mafii i piosenkarza z Sycylii. Uznano, że strażnicy zaszkodzili wizerunkowi formacji.

Ślub wdowy po bossie kamorry z neapolitańskiej dzielnicy Secondigliano, zamordowanym w mafijnych porachunkach i sycylijskiego pieśniarza w marcu zeszłego roku odbił się we Włoszech szerokim echem przede wszystkim z powodu towarzyszącej mu ostentacji oraz oprawy, uznanej za szczyt kiczu.

Państwo młodzi jechali do ślubu w neapolitańskim zamku białą karetą, a orszak ślubny i podążające za nim tłumy zablokowały ruch uliczny w całej dzielnicy. W trakcie bogatej w atrakcje ceremonii wystąpiło między innymi pięciu trębaczy; jak się okazało – funkcjonariuszy policji więziennej, grających w orkiestrze tej formacji.

Rozpoznano ich na opublikowanych w internecie nagraniach, dokonanych przez osoby, które zgromadziły się przed zamkiem, aby zobaczyć tę zjawiskową ceremonię.

Trębacze zostali, jak się przypuszcza, wynajęci przez agencję organizującą ślub i jego część artystyczną.

Ich udział w imprezie wywołał oburzenie przełożonych , którzy uznali występ po godzinach na takiej uroczystości za wyrządzenie szkód wizerunkowi służby więziennej oraz stwierdzili, że doszło do utraty zaufania do nich. Konsternacja była tym większa, że samym ślubem i weselnym przyjęciem zainteresowała się prokuratura.

Po 10 miesiącach od hucznego ślubu, którym żył cały Neapol, funkcjonariusze, najpierw dyscyplinarnie zawieszeni, zostali wydaleni ze służby. Wyrzuceni z pracy policjanci-muzycy rozważają możliwość wystąpienia na drogę sądową aby dochodzić swoich praw.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts