Hiszpania przepłaca za okręty podwodne

/ flickr.com

  

Rada Ministrów Hiszpanii zatwierdziła zmianę dotyczącą zwiększenia rat za płatności dotyczące okrętów podwodnych S-80 Plus, jakie budowane są przez hiszpańskie przedsiębiorstwo z branży stoczniowej Navantia.

Koszt programu, jaki rozpoczął się w 2003 r. i zakłada dostawę czterech okrętów podwodnych wynosi już co najmniej 2.18 mld. euro. Łącznie natomiast jednostki te kosztować mogą nawet 3,907 mld euro.  

Warto zauważyć że okręty podwodne S-80 Plus początkowo były konstruowane przez francuski koncern DCNS a koszty programu miały wynieść 1.77 mld euro. Rząd w Madrycie nie był jednak zadowolony z wysokich kosztów ich produkcji, dlatego zdecydował się na zerwanie kontraktu oraz wzięcie całej odpowiedzialności na swoje barki.

Pierwszy z wybudowanych okrętów okazał się być za ciężki o 125 ton  i poszedł na dno. Zdecydowano się więc wydłużyć okręt o 10 metrów oraz zwiększyć wyporność o 800 ton, w czym pomogło przedsiębiorstwo General Dynamics' Electric Boat Division.  Jednak po przebudowaniu okręt nie mieścił się w bazie Marynarki Wojennej Hiszpanii w Cartagenie. Prace dostosowujące port pochłonęły kolejne 16 mln euro. Ponadto pojawiły się problemy z napędem niezależnym od powietrza (AIP), jaki był tworzony przez Navantie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl