Hiszpania przepłaca za okręty podwodne

/ flickr.com

  

Rada Ministrów Hiszpanii zatwierdziła zmianę dotyczącą zwiększenia rat za płatności dotyczące okrętów podwodnych S-80 Plus, jakie budowane są przez hiszpańskie przedsiębiorstwo z branży stoczniowej Navantia.

Koszt programu, jaki rozpoczął się w 2003 r. i zakłada dostawę czterech okrętów podwodnych wynosi już co najmniej 2.18 mld. euro. Łącznie natomiast jednostki te kosztować mogą nawet 3,907 mld euro.  

Warto zauważyć że okręty podwodne S-80 Plus początkowo były konstruowane przez francuski koncern DCNS a koszty programu miały wynieść 1.77 mld euro. Rząd w Madrycie nie był jednak zadowolony z wysokich kosztów ich produkcji, dlatego zdecydował się na zerwanie kontraktu oraz wzięcie całej odpowiedzialności na swoje barki.

Pierwszy z wybudowanych okrętów okazał się być za ciężki o 125 ton  i poszedł na dno. Zdecydowano się więc wydłużyć okręt o 10 metrów oraz zwiększyć wyporność o 800 ton, w czym pomogło przedsiębiorstwo General Dynamics' Electric Boat Division.  Jednak po przebudowaniu okręt nie mieścił się w bazie Marynarki Wojennej Hiszpanii w Cartagenie. Prace dostosowujące port pochłonęły kolejne 16 mln euro. Ponadto pojawiły się problemy z napędem niezależnym od powietrza (AIP), jaki był tworzony przez Navantie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„500 plus” dla niepełnosprawnych jeszcze w tej kadencji Sejmu? „Pracujemy nad tym”

/ FLICKR/ DARIUSZ GĄSZCZYK/CC BY 2.0

  

- Pracujemy nad tym, aby projekt w sprawie "500 plus" dla osób niepełnosprawnych jak najszybciej ujrzał światło dzienne. Chcemy żeby został on uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu - poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

W czasie niedzielnej konwencji w Krakowie politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli wprowadzenie nowego, comiesięcznego dodatku 500 zł dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

[polecam:https://niezalezna.pl/272057-plus-do-piatki-pis-premier-oglosil-propozycje-dla-niepelnosprawnych]

Wiceminister Michałkiewicz w rozmowie z PAP zapowiedział, że projekt w tej sprawie zostanie uchwalony przez Sejm w ciągu najbliższych miesięcy.

Pracujemy nad tym, żeby ten projekt jak najszybciej ujrzał światło dzienne. Chcemy, aby był on uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu, czyli w najbliższych miesiącach. Czasu jest naprawdę bardzo mało. Robimy wszystko, żeby jak najszybciej znalazł się w parlamencie

– mówił.

Wiceminister zaznaczył, że świadczenie dostaną osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, niezdolne do samodzielnej egzystencji, którym "niepełnosprawność nie pozwoliła wypracować w normalnym trybie świadczeń z ubezpieczenia społecznego".

Tak jak mówił pan premier, zależy nam na tym, żeby z tego wsparcia skorzystały te osoby, które nie były w stanie wypracować sobie emerytury, czy renty z tytułu niezdolności do pracy

 - wskazał.

Premier podczas konwencji PiS zapowiedział, że źródłem finansowania dodatku będzie podatek handlowy oraz Fundusz Solidarnościowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl