Dyskusja ekipy na twitterze: Lis, Grochal, Lubnauer... Snują opowieści, jak odsunąć PiS od władzy

Katarzyna Lubnauer / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Dziennikarze "Newsweeka" - wraz z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer - zaczęli snuć plany o tym, jak odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Płomienne wpisy na Twitterze wzbudzają jednak bardziej politowanie.

Dyskusję na Twitterze rozpoczęła dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal (dawniej "Gazeta Wyborcza"). Temat oczywiście nie mógł być inny, niż reforma wymiaru sprawiedliwości, jaką przeprowadza polski rząd.

Nie trzeba było długo czekać, by na tweeta odpowiedział jej szef Tomasz Lis.

Ale to nic! Po chwili w dyskusji pojawia się nie kto inny, jak... Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej snuje ambitne plany o tworzeniu alternatyw, zdolnych do wygrywania. Nowoczesna, alternatywa, zwycięstwo.

Później pojawia się odrobina kultury...

... na co przewodnicząca Lubnauer odpowiada płomiennie: nie rezygnujemy ze swoich ideałów i wartości! Powołuje się oczywiście na rozdział Kościoła i państwa.

Wraca pani redaktor Grochal. I mówi wprost: wyborcy oczekują porywających idei, a w tych w Nowoczesnej nie widać. Jedną z najbardziej porywających akcji w partii był wspólny wyjazd posła Petru z posłanką Schmidt, ale obu tych postaci już nie ma w Nowoczesnej.

I ponownie Tomasz Lis. Redaktor naczelny "Newsweeka", jak na "niezależnego" i "obiektywnego" dziennikarza przystało, zachęca do "pokonania dyktatury".

Jak to zrobić? Pomysł na swoje wymarzone państwo przedstawia poseł Katarzyna Lubnauer. Oczywiście ani słowa o polskości, dumie, historii, rozwoju gospodarczym. Plan jest następujący: pokonać PiS i zbudować państwo, w którym PiS nie jest oczekiwany.

Przewodnicząca jednej z partii wchodzących w skład "totalnej opozycji" i dziennikarze Newsweeka chyba się na moment zapomnieli. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jaki jest ich cel. Aż w końcu musiał znaleźć się internauta, który przywołał ich do porządku.

Lubnauer o czymś jeszcze zapomniała. O progu wyborczym...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk wezwał do głosowania na Rostowskiego. Brytyjczycy wściekli: „Miesza się w nasze sprawy”

Donald Tusk / fot Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

  

Donald Tusk zaangażował się otwarcie w kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego nie tylko w Polsce. Jak informował wczoraj Business Insider, przewodniczący Rady Europejskiej udzielił poparcia kandydującemu do PE z ramienia brytyjskiej partii Change UK byłemu ministrowi finansów Polski Janowi Vincentowi-Rostowskiemu. - To rzadkość, że zagraniczny biurokrata z bezpośrednią władzą nad tym krajem miesza się w nasze demokratyczne procesy - powiedział Nigel Farage, komentując zachowanie Tuska.

"Byłby świetnym europosłem dla Londynu, który wiem, że kocha. (...) Nie tylko był on najlepszym ministrem finansów w Europie w trakcie kryzysu finansowego, ale jest także moim bardzo bliskim przyjacielem"

- zaznaczył Tusk. Dodał, że "wzywa Londyńczyków, którzy chcą, aby Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej do głosowania na niego (Rostowskiego)".

[polecam:https://niezalezna.pl/271962-partyjne-przemowienie-donalda-tuska-na-marszu-opozycji-co-na-to-unia-europejska]

Jego słowa wzbudziły zaskoczenie wśród części brytyjskich mediów, które określiły taką interwencję jako "nadzwyczajną".

Eurosceptyczny "Daily Express" napisał wprost, że rekomendacja ze strony szefa Rady Europejskiej "wywołała wściekłość" i jest "kolejną desperacką próbą odwrócenia (decyzji o) brexicie".

Cytowana przez gazetę kandydatka prowadzącej w sondażach Partii Brexitu Alex Phillips podkreślała wręcz, że poparcie ze strony Tuska jest wtrącaniem się w brytyjską kampanię wyborczą.

"Kiedy polityczny i medialny establishment powtarza fałszywe oskarżenia oraz teorie spiskowe o zagranicznej ingerencji w referendum z 2016 roku i Partię Brexitu, to tutaj mamy przykład realnego wtrącania się w brytyjską kampanię wyborczą"

- oceniła Phillips.

Rostowski odpowiedział na te słowa we wpisie w portalu społecznościowym Twitter.

"Alex Phillips, to są europejskie wybory i Tusk ma pełne prawo, aby powiedzieć to, co uważa. Jeśli to Ci się nie podoba to nie powinnaś w nich startować! I @eucopresident jest europejskim POLITYKIEM, a nie biurokratą"

- napisał.

Tabloid „The Sun” nadzwyczajne poparcie dla Rostowskiego ze strony urzędującego przewodniczącego Rady Europejskiej ocenił jako „mieszanie się” w brytyjskie wybory po stronie prounijnej partii. 

Z kolei Nigel Farage, który jest szefem partii Brexit podkreślił, że "spośród wszystkich samobójczych ran, które Change UK [ugrupowanie z listy którego startuje Rostowski-red.] zadała sobie w tej kampanii, oświadczenie Donalda Tuska jest najgorsze". 

- To rzadkość, że zagraniczny biurokrata z bezpośrednią władzą nad tym krajem miesza się w nasze demokratyczne procesy

- powiedział Farage.

Również David Campbell Bannerman z Partii Konserwatywnej nie zostawił na "królu Europy" suchej nitki.

- Tusk powinien przestać ingerować w brytyjską politykę. To nie wniesie nic dobrego, a on stawia na niewłaściwego konia. Te wybory wygrają partie wspierające brexit, a w Europie, w tym w Polsce, zwyciężą partie eurosceptyczne. 

- ocenił Campbell.

[polecam:https://niezalezna.pl/272021-saryusz-wolski-udzial-donalda-tuska-w-marszu-koalicji-europejskiej-niedopuszczalny]

Były minister finansów znalazł się na drugim miejscu londyńskiej listy ugrupowania Change UK, za byłym dziennikarzem telewizji BBC Gavinem Eslerem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap, wprost.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl