Dyskusja ekipy na twitterze: Lis, Grochal, Lubnauer... Snują opowieści, jak odsunąć PiS od władzy

Katarzyna Lubnauer / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Dziennikarze "Newsweeka" - wraz z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer - zaczęli snuć plany o tym, jak odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. Płomienne wpisy na Twitterze wzbudzają jednak bardziej politowanie.

Dyskusję na Twitterze rozpoczęła dziennikarka "Newsweeka" Renata Grochal (dawniej "Gazeta Wyborcza"). Temat oczywiście nie mógł być inny, niż reforma wymiaru sprawiedliwości, jaką przeprowadza polski rząd.

Nie trzeba było długo czekać, by na tweeta odpowiedział jej szef Tomasz Lis.

Ale to nic! Po chwili w dyskusji pojawia się nie kto inny, jak... Katarzyna Lubnauer. Przewodnicząca Nowoczesnej snuje ambitne plany o tworzeniu alternatyw, zdolnych do wygrywania. Nowoczesna, alternatywa, zwycięstwo.

Później pojawia się odrobina kultury...

... na co przewodnicząca Lubnauer odpowiada płomiennie: nie rezygnujemy ze swoich ideałów i wartości! Powołuje się oczywiście na rozdział Kościoła i państwa.

Wraca pani redaktor Grochal. I mówi wprost: wyborcy oczekują porywających idei, a w tych w Nowoczesnej nie widać. Jedną z najbardziej porywających akcji w partii był wspólny wyjazd posła Petru z posłanką Schmidt, ale obu tych postaci już nie ma w Nowoczesnej.

I ponownie Tomasz Lis. Redaktor naczelny "Newsweeka", jak na "niezależnego" i "obiektywnego" dziennikarza przystało, zachęca do "pokonania dyktatury".

Jak to zrobić? Pomysł na swoje wymarzone państwo przedstawia poseł Katarzyna Lubnauer. Oczywiście ani słowa o polskości, dumie, historii, rozwoju gospodarczym. Plan jest następujący: pokonać PiS i zbudować państwo, w którym PiS nie jest oczekiwany.

Przewodnicząca jednej z partii wchodzących w skład "totalnej opozycji" i dziennikarze Newsweeka chyba się na moment zapomnieli. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jaki jest ich cel. Aż w końcu musiał znaleźć się internauta, który przywołał ich do porządku.

Lubnauer o czymś jeszcze zapomniała. O progu wyborczym...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjska gazeta: pani premier, odejdź

Theresa May / / By Jim Mattis - 170511-D-GY869-0152, Közkincs, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58793190

  

Dziennik "Times" wezwał brytyjską premier Theresę May do ustąpienia ze stanowiska w razie niepowodzenia w głosowaniu nad umową wyjścia z UE. Gazeta zaapelowała o powołanie technicznego szefa rządu, "który wyprowadzi kraj na bezpieczniejsze wody".

Na koniec tego przełomowego tygodnia, nie da się uciec od jednego wniosku: Theresa May nie tylko nie ma rozwiązania dla kryzysu politycznego, który trawi Wielką Brytanię, ale nawet stała się przeszkodą w znalezieniu jakiegoś wyjścia 

- oceniono w komentarzu redakcyjnym.

Jak wskazano, premier "straciła kontrolę nad swoim rządem, który od tygodni pogrążony jest w otwartej wojnie, a także nad parlamentem, który dwukrotnie zagłosował przeciwko jej projektowi porozumienia w sprawie brexitu".

Jej polityczne braki, które uwidoczniły się podczas katastrofalnej kampanii przed wyborami parlamentarnymi w 2017 roku, postawiły kraj na krawędzi przepaści: jej upartość, jej brak słuchu, wyobraźni i empatii oraz niezdolność do oczarowania, przymilania się czy przekonania do swoich racji 

- dodano.

"Times" zaznaczył, że problemy May są w szczególności "pogłębione przez katastrofalną utratę zaufania", wskazując na środowe ostre przemówienie premier wobec parlamentarzystów. Kosztowało ono ją poparcie nie tylko niektórych wahających się posłów, ale nawet własnego rzecznika dyscypliny partyjnej, który ocenił, że "jej komentarze zniweczyły jego wysiłki, aby przekonać deputowanych Partii Pracy do poparcia porozumienia".

Dziennik podkreślił także, że jedynie dzięki decyzji unijnych liderów o przedłużeniu o dwa tygodnie procesu wyjścia z UE "uda się uniknąć konsekwencji lekkomyślności" premier. "Kluczowe, aby parlament wykorzystał ten dodatkowy czas na wyciągnięcie kraju z kryzysu" - napisano.

Wciąż najlepszym sposobem, aby to zrobić byłoby przegłosowanie przez parlament porozumienia wynegocjowanego przez May, ale za sprawą porażki jej przywództwa to wydaje się być ekstremalnie mało prawdopodobne. (...) O ile rząd nie przyjmie jakiejś nowej strategii, posłowie mają duże szanse na to, że uda im się w tym tygodniu przejąć kontrolę nad parlamentarnym porządkiem obrad 

- oceniono.

Gazeta skonkludowała, że "May nie może być jednak tą osobą, która stanie na czele takiej nowej strategii".

"Parlament musi znaleźć drogę naprzód, która może liczyć na ponadpartyjne poparcie (...). Celem powinno być zrealizowanie brexitu bez konieczności dłuższego przeciągania procesu" - argumentowała redakcja "Timesa", zaznaczając, że "tak długo jak ona (May) zostaje na stanowisku to ryzyko bezumownego wyjścia pozostaje wysokie".

Aby znaleźć wyjście z tej sytuacji, May powinna ustąpić. Nie ma teraz czasu na wybory lidera (Partii Konserwatywnej) lub wybory parlamentarne. To, czego potrzebujemy, to techniczny premier, idealnie z ponadpartyjnym poparciem, który może poprowadzić kraj w tych kluczowych tygodniach na bezpieczniejsze wody 

- skończono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl