Wypadek z udziałem premier Szydło: Sebastian K. stanie przed sądem

/ oswiecim112.pl

  

Krakowska prokuratura złożyła już w sądzie rejonowym w Oświęcimiu dokumenty niezbędne dla aktu oskarżenia przeciw Sebastianowi K., oskarżonemu za nieumyślne doprowadzenie do zderzenia jego auta z kolumną BOR w lutym 2017 roku. To efekt tego, że K. nie zgodził się na warunkowe umorzenie sprawy.

Do wypadku doszło 10 lutego 2017 roku w Oświęcimiu. Policja podała, że rządowa kolumna trzech samochodów, w której jechała ówczesna premier Beata Szydło (jej pojazd znajdował się w środku kolumny - PAP) wyprzedzała Fiata Seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto ówczesnej szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

W wyniku wypadku poważne obrażenia ciała, utrzymujące się dłużej niż siedem dni, odnieśli ówczesna premier Beata Szydło i jeden z funkcjonariuszy BOR. Szefowa rządu do 17 lutego ub.r. przebywała w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. U drugiego funkcjonariusza BOR - kierowcy pojazdu - stwierdzono lżejsze obrażenia.

14 lutego 2017 roku prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał Sebastian K. Zagrożony jest on karą do 3 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy. 28 lutego br. prokuratura poinformowała o zakończeniu śledztwa. Jak podawała, w jego toku przyjęto dwie wersje przebiegu wypadku. Jedna zakłada używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez pojazdy poruszające się w kolumnie uprzywilejowanej, a druga - używanie wyłącznie sygnałów świetlnych.

Śledczy powoływali się na ustalenia biegłych, którzy stwierdzili, że - niezależnie od używania bądź nie sygnałów dźwiękowych przez pojazdy z kolumny uprzywilejowanej - wyłącznym i bezpośrednim sprawcą zdarzenia był kierowca Fiata Seicento. Według nich nie rozeznał on prawidłowo sytuacji na jezdni.

Zebrany materiał uzasadniał wniosek o umorzenie. Choć okoliczności popełnienia czynu nie budzą wątpliwości, to jednak postawa Sebastiana K., który nie był karany, gwarantuje, iż będzie przestrzegał prawa w przyszłości. Prokuratura chciała wyznaczenia mu okresu próby wynoszącego 1 rok. Miałby też zapłacić 1,5 tys. nawiązki.

Na umorzenie sprawy nie zgodził się Sebastian K. Po ogłoszeniu postanowienia kierowca Seicento uzasadniał, że gdyby się zgodził na propozycję prokuratury, to „brakowałoby w tym wszystkim sprawiedliwości”. „Nie czuję się winny tego wszystkiego. Sąd uzna, kto zawinił” – powiedział po postanowieniu sądu. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek w powietrzu. Są ofiary śmiertelne

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

Władze hiszpańskiej Majorki poinformowały, że co najmniej 5 osób zginęło w wyniku zderzenia śmigłowca z małym samolotem. Jedna z ofiar to osoba małoletnia.

Na miejscu wypadku są służby ratownicze.

Prywatna hiszpańska agencja prasowa Europa Press poinformowała, powołując się na anonimowego przedstawiciela lokalnych władz, że samolot spadł na pole uprawne.

Nie ma na razie bliższych szczegółów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl