Większość plaż w Trójmieście zamknięta

Wszystkie plaże w Gdyni i Sopocie oraz kilka w Gdańsku, z wyjątkiem kąpieliska przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie, Sobieszewie, Orlu i Świbnie, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - podała dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

twitter.com/ParasoleOgrod

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej WSSE, na Półwyspie Helskim kąpiel nie jest dozwolona na kąpieliskach w Chałupach, Jastarni, Juracie i Kuźnicy. Nad otwartym morzem zakaz kąpieli obowiązuje w Karwi. Nad Zatoką Pucką nie powinno się wchodzić do wody w Mechelinkach, Pucku i w Rewie (od Zatoki Gdańskiej). Na drugim kąpielisku w Rewie, położonym od strony Zatoki Puckiej, kąpiel jest dozwolona.

Na Półwyspie Helskim oraz nad otwartym morzem bez ryzyka dla zdrowia można się kąpać w Helu, Chłapowie, Jastrzębiej Górze, Ostrowie, Władysławowie oraz wszystkich kąpieliskach na zachód od Karwieńskich Błot po Ustkę. Kąpieli można także bezpiecznie zażywać na wszystkich kąpieliskach zlokalizowanych w Zachodniopomorskiem.

Nad Zatoką Gdańską z wody można bezpiecznie korzystać w Mikoszewie, Jantarze, Stegnie i Krynicy Morskiej.

WSSE przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#morze #plaża #kąpiel #sinice #Pomorskie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo