Większość plaż w Trójmieście zamknięta

/ twitter.com/ParasoleOgrod

  

Wszystkie plaże w Gdyni i Sopocie oraz kilka w Gdańsku, z wyjątkiem kąpieliska przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie, Sobieszewie, Orlu i Świbnie, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - podała dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej WSSE, na Półwyspie Helskim kąpiel nie jest dozwolona na kąpieliskach w Chałupach, Jastarni, Juracie i Kuźnicy. Nad otwartym morzem zakaz kąpieli obowiązuje w Karwi. Nad Zatoką Pucką nie powinno się wchodzić do wody w Mechelinkach, Pucku i w Rewie (od Zatoki Gdańskiej). Na drugim kąpielisku w Rewie, położonym od strony Zatoki Puckiej, kąpiel jest dozwolona.

Na Półwyspie Helskim oraz nad otwartym morzem bez ryzyka dla zdrowia można się kąpać w Helu, Chłapowie, Jastrzębiej Górze, Ostrowie, Władysławowie oraz wszystkich kąpieliskach na zachód od Karwieńskich Błot po Ustkę. Kąpieli można także bezpiecznie zażywać na wszystkich kąpieliskach zlokalizowanych w Zachodniopomorskiem.

Nad Zatoką Gdańską z wody można bezpiecznie korzystać w Mikoszewie, Jantarze, Stegnie i Krynicy Morskiej.

WSSE przypomina, że w razie obfitego zakwitu sinic stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śp. Kornel Morawiecki i Edward Mosberg laureatami nagrody "Nowego Państwa"

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska; Arkadiusz Ławrywianiec/ Gazeta Polska

  

Laureatami Nagrody Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" za rok 2019, zostali: pośmiertnie śp. Kornel Morawiecki oraz Edward Mosberg.

Zmarły 30 września 2019 r. Kornel Morawiecki - legenda antykomunistycznego podziemia, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej - nagrodzony został za bezkompromisową walkę o prawdę i wolność.

Edwarda Mosberga - polskiego Żyda ocalonego z Holokaustu - uhonorowano zaś za odważne głoszenie prawdy o II wojnie światowej. "Za Holokaust obwiniam naród niemiecki. Gdyby Niemcy nie głosowali na Hitlera, to nie byłoby nazistów, obozów koncentracyjnych, obozów zagłady, które Niemcy stworzyli na terenie Polski. Gdyby Niemcy nie głosowali wtedy za Hitlerem, nie byłoby tego wszystkiego" - mówił niedawno Mosberg.

W poprzednich latach laureatami Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego byli m.in. Antoni Macierewicz, Krzysztof Wyszkowski, Jan Olszewski, Sławomir Cenckiewicz, Andrzej Gwiazda i Ryszard Legutko.

Redaktor naczelną miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" jest Katarzyna Gójska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts