Żołnierze AK dziękują premierowi Morawieckiemu

Jesteśmy u kresu sił, nie mówiąc o środkach finansowych na remonty, konserwację grobów - mówił prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski, dziękując za zapowiedź wprowadzenia zmian w prawie, które pozwolą stworzyć spis grobów m.in. powstańców warszawskich i objąć je opieką państwa.

By Platforma Obywatelska RP [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Chciałem wyrazić wdzięczność panu premierowi za zajęcie takiego stanowiska. Mówię w imieniu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i w imieniu powstańców jako, że jestem też powstańcem. Do tej pory gestia grobów to jest wojewoda, który albo ma pieniądze albo nie ma. (...) Uważam, że ustawowe nadanie opieki państwu (nad grobami) (...) uważam, że jeżeli przejmie to IPN, to jest to załatwienie sprawy

 

- powiedział Żukowski, który towarzyszył premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w środowej wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

My jesteśmy u kresu sił, nie mówiąc o środkach finansowych jakie należy wykładać, jeżeli się chce remontować, czy konserwować istniejące groby. Panie premierze serdeczne dzięki za inicjatywę i za zamiar przeprowadzenia zamysłu przez ustawę - dodał Żukowski.

Wcześniej premier Morawiecki zapowiedział, że stworzony zostanie spis grobów powstańców warszawskich oraz żołnierzy podziemia niepodległościowego, a mogiły zostaną objęte opieką państwa.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Powstanie Warszawskie #premier #Mateusz Morawiecki #Leszek Żukowski #AK #żołnierze AK

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo