Cena wolności

  

Godzina „W” to chwila, w której nie tylko stają samochody i uliczni przechodnie, lecz także wielu z nas na moment zamiera puls. Dzieje się tak z dwóch powodów. Oto niemieccy barbarzyńcy w jednej tylko dzielnicy w zaledwie kilka dni zamordowali ok. 60 tys. bezbronnych cywilów: starców, dzieci i kobiet.

Stosy ciał sięgały pierwszego piętra, a oprawcy nie nadążali z paleniem zwłok. Rzeź Woli to wciąż nie dość znany symbol męczeństwa narodu polskiego i dowód na to, do czego byli zdolni nasi sąsiedzi, którzy nie uznali za stosowne ani ukarać zbrodniarzy, ani wypłacić Polakom należnych reparacji. Hekatomba Warszawy przypomina również całemu światu o wartości wolności, która nie ma ceny i wobec której wszelkie kalkulacje są niestosowne. Prawda ta, oczywista dla powstańców, jest ich rzeczywistym zwycięstwem i uniwersalnym przesłaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts