Batalion „Zośka” w redakcji „Codziennej”

  

W szarym życiu redaktora gazety codziennej bywają chwile, które jaśnieją nieoczekiwanym blaskiem. Taką była niezapowiedziana wizyta w naszej redakcji pana Jakuba Nowakowskiego ps. Tomek, którego tekst znajdą Państwo na stronach publicystyki. Pan Jakub jest powstańcem warszawskim, żołnierzem batalionu „Zośka” i zgrupowania „Żniwiarz”.

Brał udział w ciężkich walkach o szczęśliwie wolną dziś stolicę. Nasz miły gość zgłosił się z pytaniem, czy nie chcemy wydrukować jego tekstu, poświęconego modnym ostatnio teoriom o tym, „co by było gdyby”. Wielu fantastów ściga się w konstruowaniu wizji na temat tego, czy „Polska powinna iść z Hitlerem” lub „czy Powstanie musiało wybuchnąć”. Nie mam nic przeciwko takim rozważaniom. Pod warunkiem że nie wykraczają one poza ciekawostkowo-publicystyczny margines dyskusji o naszej historii i nie stają się argumentem do dezawuowania decyzji oraz bohaterstwa pojedynczych ludzi, takich jak pan Jakub. Tych, którzy w ciężkich dniach wojny rzucili na szalę wszystko, co mieli. Tekst naszego gościa drukujemy z przyjemnością, dziękując mu za to, że uznał „Codzienną” za miejsce dla niego odpowiednie. To dla nas zaszczyt i zobowiązanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts