US Army szuka następcy SAW-ów

/ flickr.com

  

Dowództwo zamówień Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army Contracting Command) zleciło pięciu firmom prace nad projektem karabinów maszynowych nowej generacji (Next Generation Squad Automatic Rifle - NGSAR), jakie mają zastąpić karabiny maszynowe M249 SAW.

Kontrakt realizowany będzie przez AAI Corporation, Textron Systems, FN America, General Dynamics-OTS, PCP Tactical, oraz Sig Sauer.

Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (US Army) wyekwipują pierwsze oddziały żołnierzy w nową broń wsparcia rozwijaną w ramach programu Next Generation Squad Automatic Rifle (NGSAR) w 2022 roku - mówi zastępca Asystenta Sekretarza Wojsk Lądowych ds. Zakupów, Logistyki i Technologii (Assistant Secretary of the Army for Acquisition, Logistics, and Technology - ASA(ALT)) gen. płk Paul Ostrowski.

Program NGSAR mający zastąpić 80 tysięcy karabinów maszynowych M249 SAW da żołnierzom do ręki idealną broń wsparcia piechoty. Karabin ten ma być lżejszy o ponad 2 kg w porównaniu z M249 SAW, ważącym 6,83 kg. NGSAR wykorzystywać będzie lżejszą amunicję o 20 proc w porównaniu do 5,56 mm x 45, która przy tym będzie miała większą siłę rażenia. Szybkostrzelność ma wynosić około 600 strzałów na minutę. Celność broni szacowana jest na około 600 metrów, z kolei ogień zaporowy może postawić na dystansie 1 200 metrów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wszedł do cudzego domu i... zaniemówił

zdjęcie ilustracyjne / Free-Photos; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Plan był prosty - w czasie, gdy 40-letnia kobieta stała na czatach, jej 48-letni partner miał wykorzystać otwarte drzwi tarasu i wejść do jednego z domów na osiedlu Działki w Chełmie. Niedoszły złodziej musiał mieć nietęgą minę, gdy w środku natknął się na... niczego nie podejrzewających domowników.

Z relacji pokrzywdzonych, którzy całą sprawę zgłosili natychmiast policji wynikało, że do ich salonu przez otwarte drzwi tarasowe wszedł nieznajomy mężczyzna.

Był w towarzystwie kobiety, która pozostała na zewnątrz. Jak się dowiedzieliśmy, niedoszły złodziej był tak zaskoczony widokiem domowników, że nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć swojej obecności w ich domu.

Po chwili, jakby nigdy nic, wyszedł tą samą drogą, którą próbował się włamać i wraz z towarzyszką uciekł.

Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu zatrzymali nieopodal tego miejsca odpowiadające rysopisowi osoby. Okazało się, że to 40-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna, oboje mieszkańcy Chełma. Z ich udziałem wykonywane są dalsze czynności procesowe. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
- relacjonuje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl