Opozycja chce własnych miesięcznic. Protesty nie dość, że mniej liczne, to jeszcze żałosne

/ @krzysztofwpanek

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Stopniowo wygasają protesty przeciwko reformie sądownictwa w Polsce. Nawet uczestnik sobotniej czarnej procesji Marek Borowski uznał, że jest ona niezbyt liczna. Wezwał również do organizowania 27. dnia każdego miesiąca manifestacji wzorowanej na miesięcznicach smoleńskich.

Co do protestów, to on dzisiaj nie jest jakoś szczególnie liczny. Są wakacje. Są różne powody. Ale myślę, że każdy protest ma znaczenie. Państwo nie dają usnąć opinii publicznej

– mówił do zgromadzonej 150-osobowej grupy Marek Borowski. Lewicowy senator zachęcał do nieustannej walki o to, by odsunąć PiS od władzy.

W naszym hymnie śpiewamy „dał nam przykład Bonaparte”. Ja bym chciał powiedzieć, dał nam przykład Jarosław Kaczyński. To on organizował miesięcznice. Myślę, że my też powinniśmy organizować miesięcznice i każdego 27. dnia miesiąca przechodzić w marszu gwiaździstym pod Pałac Prezydencki

– zaapelował Borowski.

Z każdym dniem kolejne progi żenady przekraczają za to celebryci, którzy nie marnują już żadnej okazji do uderzenia w rząd. W weekend politycznie wykorzystano nawet śmierć piosenkarki Olgi „Kory” Jackowskiej.

– Kamil (Sipowicz, partner Kory – przyp. red.) powiedział: „Umarła demokracja, umarła Kora”

– powiedziała w Radiu TOK FM prof. Magdalena Środa. Piosenkarkę wspominano również podczas czarnej procesji.

Jednocześnie nie milkną echa zajść przed Pałacem Prezydenckim, gdzie uczestnicy manifestacji zaatakowali funkcjonariuszy policji, którzy w odpowiedzi użyli gazu. Opozycja domaga się dymisji Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. W specyficzny sposób wspierają demonstrujących niektórzy politycy.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wśród ofiar zamachów na Sri Lance są Polacy? Wiceszef MSZ wyjaśnia

/ Zrzut ekranu z youtube.com https://www.youtube.com/watch?v=DWPbaDn0Jvo

  

- Nie mamy informacji, aby wśród ofiar straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły, w tym dwa katolickie i jeden protestancki oraz luksusowe hotele na Sri Lance.

Dziś policja poinformowała, że liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do 310. Dodano, że w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań. [polecam:https://niezalezna.pl/268704-to-on-stoi-za-seria-atakow-terrorystycznych-na-sri-lance-aresztowano-syryjczyka]

Wiceminister spraw zagranicznych był pytany w TVP Info, czy resort ma już potwierdzone informacje, że wśród ofiar lub rannych po zamachach na Sri Lance są Polacy.

Nie mamy takich informacji, aby wśród ofiar tych straszliwych zamachów na Sri Lance byli Polacy

 - podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl