Wyborcy opuszczają partię Merkel

Poparcie niemieckich wyborców dla chadecko-bawarskiego bloku CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel spadło do nienotowanego od 2006 roku poziomu 29 proc. - głoszą opublikowane dzisiaj wyniki sondażu instytutu badania opinii publicznej Emnid.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0

Był to najnowszy z sondaży Sonntagstrend (Trend Niedzielny), przeprowadzanych regularnie na zlecenie tygodnika "Bild am Sonntag". W porównaniu z poprzednim Sonntagstrend chadecja straciła jeden punkt procentowy.

O tyle samo zmniejszyło się poparcie dla współrządzącej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), na którą głosowałoby obecnie 18 proc. ankietowanych. Odsetek zwolenników zajmującej trzecie miejsce narodowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) nie zmienił się i wynosi nadal 15 proc.

Najnowszy Sonntagstrend daje Zielonym 14 proc. czyli o dwa punkty procentowe więcej niż poprzedni, co jest ich najlepszym wynikiem od początku bieżącego roku. Nie uległo zmianie poparcie dla demokratyczno-socjalistycznej Lewicy i liberalnej Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), wynosząc odpowiednio 10 i 9 proc. Tak samo jak w poprzedniej edycji sondażu, pozostałe partie zebrały łącznie 5 proc.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Angela Merkel #CDU #CSU #sondaż #Niemcy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo