Bezkarna dzicz

  

Zawsze uważałem za dużą przesadę opinie wszelkich cioć i sąsiadek, które wróżyły małemu Grzesiowi czy Jasiowi karierę mordercy recydywisty, bo Grzesio (Jasio) przywiązał kotu puszkę do ogona. Życie potem potwierdzało, że słowa cioć i sąsiadek to tylko egzaltacja. Nie znaczy to, że znęcanie się nad kotem, choćby wynikające z dziecięcej beztroski, należy do czynów szlachetnych.

Nic z tych rzeczy, po prostu trzeba być starszym i mądrzejszym, przyjąć naukę, w jaki sposób postępować, aby nikomu nie czynić krzywdy, i uważać na własne słowa, szczególnie te oderwane od rzetelnej oceny sytuacji. Bywa jednak i tak, że ta życiowa reguła działa w drugą stronę i nie dotyczy dzieci. Muszę się podzielić obawą i irytacją, gdy kolejny raz słyszę, że opozycja zachowuje się jak przedszkolaki. Po pierwsze, to bezsensowne upokarzanie przedszkolaków, które zazwyczaj zaskakują błyskotliwością i prostotą w opisywaniu rzeczywistości. Po drugie, opozycja dawno przestała być zabawna i dziecinna, a stała się w swojej agresji nieobliczalna. Fizyczne ataki na Kornela Morawieckiego, starszego człowieka i prawdziwą oazę spokoju, nie mają nic wspólnego z brakiem powagi, to bandytyzm. Przewożenie w bagażniku samochodu na teren Sejmu osobników, którzy publicznie oświadczają, że będą łamali prawo, bo „żarty się skończyły”, to nie puszka za kotem, to przestępstwa i wykroczenia. Państwo w takich przypadkach powinno się zachowywać jak ciocie i dmuchać na zimne. Tymczasem państwo kolejny raz pozwala dziczy na bezkarność i nie stawia granicy tolerancji. Jasiowi i Grzesiowi mamy za robienie głupich rzeczy zazwyczaj nacierały uszu. Opozycyjnej dziczy nie dzieje się nic i dlatego ta bezkarność jest coraz bliższa wydarzeniu się tragedii, przed czym pilnie ostrzegam. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl