Krytyka gender to mowa nienawiści? Historyk wspierający KOD donosi na Muzeum II WŚ

na zdj. dr Łukasz Męczykowski / YouTube/Piotr Paszkiewicz

  

Okazuje się, że mową nienawiści może być nawet piosenka, w której padają... dwa słowa krytykujące gender. Traf chciał, że utwór został zamieszczony na płycie sprzedawanej w sklepiku Muzeum II Wojny Światowej. "Nienawistny" album wypatrzył historyk Łukasz Męczykowski, aktywnie działający w KOD. I poleciał na skargę do wydawanego przez niemiecki koncern portalu Onet.pl.

"Przetrwaliśmy czas rozbiorów, I brunatne zło. Komunistów i lewaków. Genderowe dno"

- te słowa z piosenki Lecha Makowieckiego - notabene publicysty "Gazety Polskiej Codziennie" - oburzyły dr. Łukasza Męczykowskiego.

"Państwowa instytucja kultury nie powinna w żaden sposób i w żadnej formie namawiać do nienawiści ani promować ludzi, którzy takie działania podejmują"

– poskarżył się Onetowi dr Męczykowski.

Określenie "genderowe dno" to mowa nienawiści? Celnie skomentował tę nadmuchaną aferę dr Sławomir Cenckiewicz:

Tajemnicę drażliwości dr. Męczykowskiego wyjaśnił portal Niezalezna.pl.

Jak sprawdziliśmy - ów gdański historyk aktywnie działa w lokalnym oddziale Komitetu Obrony Demokracji. Męczykowski przemawiał m.in. na tzw. Spacerach KOD i robił zdjęcia zamieszczane potem na oficjalnym profilu facebookowym pomorskiego KOD. Brał też udział w demonstracjach organizowanych przez to stowarzyszenie. Czy ktoś taki, widząc płytę Lecha Makowieckiego, mógł postąpić inaczej?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl