Ewangelia oddana za mamonę

  

Żal patrzeć na to, co się dzieje w Irlandii. I nie chodzi tylko o to, że społeczeństwo kompletnie się zlaicyzowało, ale również o to, że tamtejszy Kościół rezygnuje z głoszenia i życia ewangelią, poddaje się procesowi apostazji, a wszystko tylko po to, aby nie stracić pieniędzy. Przesada? Niestety nie!

Irlandzki Kościół właśnie podjął decyzję o tym, że pary homoseksualne (same-sex couples – pary jednopłciowe) będą mogły korzystać z terapii małżeńskiej czy przygotowania do małżeństwa w katolickich poradniach rodzinnych. To jawne odrzucenie nauczania Kościoła, który wskazuje, że akty homoseksualne są z samej swojej natury grzeszne, a związki osób tej samej płci niezgodne z prawem naturalnym. Zgoda na pomaganie im oznacza, że katolickie instytucje będą wspierać grzech. Jeszcze bardzie skandaliczny jest powód, dla którego irlandzki Kościół podjął taką decyzję. Są nim… pieniądze – dokładnie 1,4 mln euro. Irlandzki rząd ostrzegł, że jeśli biskupi się na to nie zgodzą, to on odbierze dofinansowanie katolickim ośrodkom. I tak za mamonę biskupi w Irlandii zrezygnowali z ewangelii. Smutne, ale prawdziwe. Tak się zabija wiarę, a robią to sami pasterze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts