Boję się ich. Naprawdę

  

Niby wszystko to zabawne. Bo jak ich traktować poważnie? Klauny przemycające bojówkarzy w bagażnikach. Idioci bazgrolący sprejem po elewacji Sejmu, akty wandalizmu na jego terenie. Wyliczać dalej? Groteskowe posłanki czy (wybaczcie szczerość) ewidentnie pijani bądź naćpani posłowie odmieniający przez wszystkie przypadki słowa: „nazizm”, „faszyzm”, „konstytucja”.

Nie można nie wspomnieć o morderczym toi toiu, który dokonał nieudanego zamachu terrorystycznego na posła Brejzę, oraz o naszej ekspertce od historii, a zwłaszcza od konstytucji – to prawdziwy mózg ostateczny totalnej opozycji – czyli Kindze Gajewskiej. Zresztą widzieliśmy to już wcześniej, podczas ciamajdanu i puczu żenady. Oni są po prostu konsekwentni w byciu cyrkowymi pajacami. Tyle że po zdrowym śmiechu z tej groteski przychodzi ponure wspomnienie.

Przecież ich histeria doprowadziła już do tragedii. Biedny człowiek, który im uwierzył, który wziął na poważnie ich brednie o dyktaturze, totalitaryzmie czy nazizmie, zginął w męczarniach, popełniając samobójstwo... I wtedy wracają kolejne wspomnienia – tego, jak zachowywali się później. Jak usiłowali wmówić Polakom, że tak należy „walczyć z dyktaturą”.

Zaczął się taniec hien nad grobem człowieka. Próba wykorzystania do maksimum tej śmierci. Bez żadnych oporów, żadnego udawania – usiłowano sprzedać tę tragedię jako zrozumiały i godny naśladowania czyn. I, drodzy Czytelnicy, dlatego boję się tych klaunów. Znów intencjonalnie nakręcają tę spiralę szaleństwa. A ta ich groteska potrafi też niestety zabić. Co na to oni? Będą się z tego cieszyć. I boję się, że to znowu ich cel, że na to grają. Pracują na kolejną taką tragedię. Oczywiście ta śmierć będzie ich winą. Ale oni mają to gdzieś.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl