Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze Komitetu Obrony Demokracji widać pomnik Lecha Kaczyńskiego, stojący przy al. Wojska Polskiego, na który założona została biała koszulka z wymalowanym napisem "Konstytucja, Jędrek!".

Jak powiedziała koordynatorka zachodniopomorskiego KOD Anna Rybakiewicz, to "akcja anonimowa", a członkowie KOD zrobili zdjęcie pomnika w sobotę około godziny 8. Koszulka miała zniknąć w ciągu niecałej godziny. 

Rybakiewicz nie widzi w akcji "nic obraźliwego" i nazywa ją "fajną i sympatyczną". Dodała nawet, że koszulka... ociepla wizerunek pomnika.

O komentarz poprosiliśmy prezesa PiS z okręgu szczecińskiego Leszka Dobrzyńskiego.

- Wpisuje się to w cały ten upadek obyczajów, który obserwujemy od wielu lat. Wpisuje się w przemysł pogardy, który był wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego stosowany. Mimo wszystko jest to pomnik człowieka zmarłego, Nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek był zadowolony, gdyby na pomniku bliskiej mu osoby, ktoś sobie happeningi urządzał

- powiedział nam polityk.

- Ale obserwujemy wokół siebie tyle wulgarności ze strony KOD, tyle agresji, więc z drugiej strony ani to nie dziwi, ani nie zaskakuje. Można powiedzieć, ze to kolejny przykład tego, że emocje u pewnych ludzi przykrywają i sumienie i dobre wychowanie i kulturę - polską tradycję. W tej chwili w zasadzie nie liczy się już nic, można pisać wulgaryzmy na ścianie Sejmu, można wywieszać wulgarne transparenty dokonywać wulgarnych wpisów - wszystko w imię walki z Prawem i Sprawiedliwością

- dodał Leszek Dobrzyński.