Nałożona na klub kara to skutek chuligańskich burd, wywołanych w maju przez pseudokibiców "Kolejorza" podczas ligowego pojedynku z Legią Warszawa. Spotkanie zostało przerwane, po tym jak wtargnęli oni na murawę i rzucili racę. Wynik meczu został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Legii. Był to jeden z największych skandali na trybunach w ostatnich latach.

Lech dotąd rozegrał jedno spotkanie bez kibiców - dwa tygodnie temu w 1. rundzie eliminacji Ligi Europy pokonał armeński Gandzasar Kapan 2:0.

W maju wojewoda zamknął stadion Lecha dla publiczności na pięć meczów ligowych i trzy spotkania w europejskich pucharach. Obecna decyzja wojewody wieńczy prace zespołu roboczego w sprawie poprawienia stanu bezpieczeństwa na poznańskim stadionie.

Na poznańskim stadionie zmodernizowane zostaną ogrodzenia trybun. Zmienią się zasady przemieszczania osób po stadionie i na trybunach przed meczem. Ponadto uniemożliwione zostanie wnoszenie bez kontroli wyrobów pirotechnicznych, elementów opraw czy odzieży służącej do maskowania wizerunków osób.