To referendum nie mogło się udać

  

Dobrze się stało, że Senat odrzucił wniosek prezydenta Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie zmiany Konstytucji RP. Trzeba uczciwie przyznać, że pomysł prezydenta był kuriozalny.

Liczba pytań przyprawiała o ból głowy – zamiast trzech, czterech kluczowych, zaproponowano aż 15. Co gorsza, zestaw pytań był zupełnie chaotyczny, niektóre dotyczyły podobnych zagadnień, a wiele z nich dotyczyło kwestii, które nie powinny się w ogóle znaleźć w konstytucji, a powinny być regulowane ustawami. Zabrakło za to pytań fundamentalnych, dotyczących ustroju naszego państwa. Problematyczny był też proponowany termin referendum – 11 listopada – ale akurat to i tak najmniejsza wada pomysłu prezydenta. Niestety Kancelaria Prezydenta nie podeszła do sprawy poważnie. Zamiast zaproponować kilka najważniejszych kwestii, w sprawie których mieliby się wypowiedzieć Polacy, przedstawiła kompletny miszmasz, z którego nic nie wynikało. Szkoda, że straciliśmy szansę na poważne przedyskutowanie szczególnie istotnych kwestii zawartych w konstytucji, ale jeśli mielibyśmy to robić niechlujnie, to lepiej odłożyć to w czasie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts