W ciągu ostatnich miesięcy „Gazeta Polska” była cytowana 1832 razy, czyli o ponad 450 razy więcej niż jej najbliższy „rywal” w tym rankingu „Newsweek” (drugie miejsce, 1379), czy „Sieci Prawdy” (trzecie miejsce, 1372).

Jak pisaliśmy, powołując się na najnowsze dane przygotowane przez analityków NEWTON Media, również w kwietniu br. „Gazeta Polska” została liderem w rankingu cytowań tygodników ogólnopolskich, jak również zajęła pierwsze miejsce w rankingu cytowani i informacji w sumie.

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się „Gazeta Polska”. Najczęściej cytowano fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, który ukazał się na początku kwietnia. Szef PiS-u zapowiedział kolejne zmiany w prawie, które tym razem mają być konsultowane z Komisją Europejską. Wszystko po to, aby – jak sam powiedział - „unormować sytuację”

– pisano wówczas w analizie Newton Media.

Także tym razem, jak podaje portal wirtualnemedia.pl, na wysoką pozycję „Gazety Polskiej” wpłynęły cytowania z wywiadów, których udzielił tygodnikowi Jarosław Kaczyński.

Według IMM tygodnik „GP” wyprzedził rywali w cytowaniu także w marcu 2017 r.