Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Rodzice św. Jana Pawła II mogą zostać wyniesieni na ołtarze

Kardynał Stanisław Dziwisz uczestniczył w nabożeństwie odpustowym w parafii pw. św. Anny w Wohyniu i przekazał jej relikwię krwi św. Jana Pawła II. Przy okazji, zdradził pewną ważną informację. Otóż istnieje możliwość, że wkrótce ruszy proces beatyfikacyjny rodziców św. Jana Pawła II.

św. Jan Paweł II
By Zbigniew Kotyłło - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36691002

"Przy okazji dzisiejszej uroczystości wspomnę o jednej sprawie, która leży mi na sercu. Po raz pierwszy czynię to w waszej parafii. Otóż, docierają do mnie zapytania o możliwość rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego rodziców św. Jana Pawła II" – powiedział kard. Dziwisz.

Przypomniał, że Emilia i Karol Wojtyłowie mieli troje dzieci. Najstarszy syn Edmund został lekarzem i zmarł w wieku zaledwie 26 lat, po zarażeniu się szkarlatyną w bielskim szpitalu od chorych, którym spieszył z pomocą. Drugie dziecko, córeczka Olga, zmarła wkrótce po narodzinach. Młodszy syn, Karol, został papieżem i świętym Kościoła katolickiego.

"Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że duchowa postawa przyszłego papieża i świętego uformowała się w rodzinie, dzięki wierze rodziców. Mogliby i oni stać się przykładem dla współczesnych rodzin i patronami naszych rodzin. Polecam tę sprawę waszej życzliwości"

– powiedział kardynał.

Słowa kard. Dziwisza to wyrażenie pewnej intencji. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Kościele katolickim formalnie z wnioskiem o wszczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego powinien wystąpić biskup diecezji, w której umarli kandydaci na ołtarze – w tym przypadku metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Rodzice Karola Wojtyły: Karol i Emilia z Kaczorowskich oraz jego brat Edmund są pochowani w wojskowej części cmentarza Rakowickiego w Krakowie. Kardynał Dziwisz modli się w tym miejscu odwiedzając nekropolię 1 listopada.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Stanisław Dziwisz #Jan Paweł II

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo