Wstydu nie mają! Senator PO odkrył karty - Polska nie dorosła do niemieckiej demokracji?

W dzisiejszym porannym programie telewizji publicznej toczyła się dyskusja m.in. na temat reformy polskiego sądownictwa. Senator Platformy Obywatelskiej Kazimierz Kleina, bez ogródek oświadczył, że w Polsce nie powinno obowiązywać takie prawo jak w "światłych" Niemczech. Zdaniem pana senatora, w Niemczech sędziowie mogą być powoływani przez polityków, a w Polsce - już nie. Absurd polega na tym, że całkiem niedawno była prezes SN, Małgorzata Gersdorf "wypłakiwała się" w mankiet sędziowskiej togi swojej "koleżanki" z niemieckiego trybunału w Karlsruhe.

twitter.com/screenshot/tvp.info

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gersdorf porówna Polskę rządzoną przez PiS do III Rzeszy? ZNAMY temat jej wykładu w Niemczech

Podczas swojego wykładu była pierwsza prezes SN oświadczyła m.in, że

W Polsce zniszczono niezależność polskiego Trybunału Konstytucyjnego, w którym składy są ręcznie ustawiane pod dyktando oczekiwań partii rządzącej. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie ma już w ręku wszystkie instrumenty, które realnie pozwalają wpływać na bieg spraw, szczególnie karnych. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wyszkowski po wykładzie Gersdorf: dowiodła, że jest targowicką kanalią

Jednak senatorowi PO nie przeszkadza, że niemieccy sędziowie są powoływani przez polityków. Jego zdaniem nie można się powoływać na ustawodawstwo innych krajów europejskich, mimo, że politycy opozycji nieustannie się powołują na europejskie wartości i zasady życia społecznego.

Polityk PO przyznał, że każdy kraj ma swój zwyczaj i swoje prawa... a Polska nie może się powoływać na prawa obowiązujące w Niemczech.

Dlaczego? Czy ktoś jest w stanie zrozumieć logikę pokrętnej argumentacji totalnej opozycji?

Pozostawiamy Państwa z tym pytaniem, a na deser krótki film z "występem" pana senatora.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

#minęła 8 #reforma sądownictwa #totalna opozycja #PO #Kazimierz Kleina

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo