Ostateczna oferta na zakup fregaty 26 dla Kanady

/ flickr.com

  

Wielonarodowe konsorcjum Canada's Combat Ship Team przedłożyła stoczni Irving Shipbuilding ostateczną ofertę dotyczącą projektu nowego okrętu nawodnego kanadyjskich sił morskich CSC (Canadian Surface Combatant). Okrętem jaki proponowany jest w ramach projektu CSC to konstrukcja oparta o fregatę typu 26 GCS (Global Combat Ship).

Konsorcjum Canada's Combat Ship Team odpowiedzialne za proponowany okręt zrzesza m.in. przedsiębiorstwa Lockheed Martin, BAE oraz kanadyjskie CAE, MDA, L3 Technologies i Ultra Electronics. Rząd w Ottawie w ramach programu Canadian Surface Combatant zamierza nabyć 15 nowoczesnych fregat rakietowych, które mają zastąpić obecnie wykorzystywane przez RCN fregaty typu Halifax i wycofane ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois. Fregata typu 26 o wyporności 6900 ton, długości 149.9 metrów oraz szerokości 20.8 dysponuje siłownią okrętową typu CODLAG umożliwiającą osiągnięcie prędkości 26 węzłów. Zasięg operacyjny wynosi 7 tysięcy mil morskich. Dzięki modułowej konstrukcji i otwartej architekturze możliwe jest stworzenie konfiguracji, jaka dedykowana byłaby do walki z okrętami podwodnymi jak i typowo wielozadaniowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl