Małgorzata Wassermann: Dam sobie radę i z Tuskiem, i z Majchrowskim!

/ Igor Smirnow/Gazeta Polska

Wojciech Mucha

Dziennikarz, reporter i publicysta mediów związanych ze Strefą Wolnego Słowa (od 2011 r.).

Kontakt z autorem

  

- To ma być miasto, w którym ludziom dobrze się żyje. Najpierw będziemy musieli załatwić główne problemy mieszańców – smog, udrożnienie ciągów komunikacyjnych. Rozwiązalibyśmy zaniedbania wielu lat – mówi Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold i kandydatka na prezydenta Krakowa, w rozmowie z "Gazetą Polską".

Pani Poseł, przyjmijmy, że wygrywa Pani wybory w Krakowie i zostaje Pani prezydentem na najbliższe cztery lata. Proszę opowiedzieć, jaki Kraków chce Pani zostawić?

Ma to być miasto, w którym ludziom dobrze się żyje, z jasnymi, przejrzystymi regułami, z urzędnikami podejmującymi decyzje, które mają służyć przede wszystkim mieszkańcom. Najpierw będziemy musieli załatwić główne problemy mieszańców – smog, udrożnienie ciągów komunikacyjnych. Rozwiązalibyśmy zaniedbania wielu lat. 

Które starcie będzie dla Pani trudniejsze? Z Jackiem Majchrowskim w kampanii wyborczej czy z Donaldem Tuskiem, który w tym samym czasie stanie przed komisją ds. Amber Gold? Przesłuchanie Jacka Rostowskiego dało nam przedsmak tego, co może Panią czekać. 

Trudno to porównywać. To, czego byłam uczestnikiem podczas przesłuchania Jacka Rostowskiego, przeszło moje najśmielsze wyobrażenia. I nie chodzi mi o odpowiedzi merytoryczne, bo było ich niewiele. Obrażanie członków komisji, wypowiedzi stricte polityczne, stopień agresji ze strony Jacka Rostowskiego – tego było bardzo dużo. Ja jednak niejedno starcie i przesłuchanie w życiu przetrwałam. To są całkiem inne płaszczyzny, mam nadzieję, że próba sił z Jackiem Majchrowskim będzie walką na poziomie, że rozmowa merytoryczna i pewien poziom kultury zostaną zachowane. Dam radę i tu, i tu. 

Całość wywiadu w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoski kurort oferuje bezpłatne wakacje w podziękowaniu za walkę z pandemią

/ Morningfrost at it.wikipedia / Public domain

  

Nadmorska miejscowość Caorle koło Wenecji oferuje bezpłatny wypoczynek pracownikom włoskiej służby zdrowia, wolontariuszom i funkcjonariuszom sił porządkowych, zaangażowanym na pierwszej linii w walkę z pandemią koronawirusa. Tak chce im podziękować za trud.

Trzy dni pobytu w hotelu albo tydzień w apartamencie dla dwóch osób z kolacją w restauracji - w ten sposób popularny kurort nad Adriatykiem postanowił podziękować za zaangażowanie i poświęcenie pracownikom placówek medycznych i wszystkim, którzy niosą pomoc chorym i pilnują przestrzegania przepisów wprowadzonych przez rząd. Z inicjatywą tą wystąpiły Izba Handlu i federacja hotelarzy z Caorle, nazywając te osoby „aniołami”.

„By spłacić ogromny dług za ich służbę postanowiliśmy zaproponować im możliwość bezpłatnego spędzenia kilku dni zasłużonego wypoczynku” - powiedział prezes federacji właścicieli hoteli Loris Brugnerotto.

Szef Izby Handlu Corrado Sandrin podkreślił: „Nasi pracownicy nie mogą doczekać się tego, by świętować koniec kryzysu z tymi, którzy skorzystają z tej inicjatywy”.

Przedstawiciele tamtejszego biznesu zapewnili, że lokalne władze osobiście powitają nadzwyczajnych gości, kiedy tylko skończy się obecna walka z wirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts