207 obrońców środowiska zabitych w 2017 r.

/ Mysticsartdesign

  

Co najmniej 207 obrońców środowiska naturalnego zostało zabitych w 2017 roku ze względu na swoją działalność; kolejny rok z rzędu jest to rekordowa liczba - wynika z opublikowanego we wtorek raportu brytyjskiej organizacji pozarządowej Global Witness.

W 2016 roku zamordowanych zostało 200 działaczy.

Chodzi m.in. o lokalnych przywódców, strażników odpowiedzialnych za ochronę dzikiej fauny czy zwykłych obywateli walczących o lokalną ziemię i rzeki. W 2017 roku do zabójstw obrońców środowiska doszło w 22 krajach - 60 proc. z nich to państwa Ameryki Łacińskiej.

Najgorzej w tym zestawieniu, jak rok wcześniej, wypadła Brazylia, gdzie zabito 57 obrońców środowiska. W Kolumbii zginęło ich 24, a w Meksyku i Peru liczba takich zabójstw w ciągu jednego roku wzrosła odpowiednio z 3 do 15 i z 2 do 8. W porównaniu z liczbą mieszkańców najgorszy wynik osiągnęła Nikaragua z 4 zabitymi aktywistami.

Na 19 zabójstw w Afryce (z czego do 12 doszło w Demokratycznej Republice Konga) 17 związanych było z kłusownictwem lub nielegalną działalnością wydobywczą. Z kolei na Filipinach, walcząc w obronie natury, zginęło w ubiegłym roku 48 osób - to rekordowa liczba dla całej Azji.

Jedna czwarta zabójstw z 2017 r. uwzględnionych w obliczeniu Global Witness była związana z agrobiznesem. Do około 40 doszło w związku ze sporami wokół działalności wydobywczej, 26 - z powodu wycinania lasów, a rekordowe 23 osoby zginęły, broniąc zwierząt przed kłusownikami.

Brytyjska NGO zauważa "wyraźny związek" między tymi przypadkami przemocy a produktami, które na co dzień spożywamy i których używamy: "masowe rolnictwo, kopalnie, kłusownictwo, wycinka lasów (...) służą (produkcji) zasobów i składników, które mieszczą się na półkach naszych supermarketów, od oleju palmowego po szampony, od soi po wołowinę czy drewno na nasze meble".

"Lokalni działacze są mordowani, podczas gdy rządy i przedsiębiorstwa stawiają szybki zysk ponad ludzkie życie" - ubolewa w komunikacie przedstawiciel Global Witness Ben Leather.

W dorocznym raporcie zatytułowanym "Za jaką cenę?" organizacja podkreśla, że choć osiągnięto w ubiegłym roku pewien postęp (np. przyjmując odpowiednie prawo w Mali czy Burkinie Faso), "należy zrobić więcej", a "my, konsumenci, powinniśmy wymagać, by firmy wzięły na siebie odpowiedzialność".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Strefa wolna od ideologii LGBT to strefa wolności słowa”. Komentarz Tomasza Sakiewicza

zdjęcie ilustracyjne / nancydowd; pixabay.com / Creative Commons CC0

Tomasz Sakiewicz

Redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska\" oraz dziennika „Gazeta Polska Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

Ta akcja nie jest skierowana przeciwko żadnemu człowiekowi. Sprzeciwiamy się cenzurze, represjom za swój światopogląd, w tym wyrzucaniu z pracy, blokowaniu badań naukowych, sprzeciwiamy się poniżaniu ludzi inaczej myślących i wreszcie narzucaniu poglądów również osobom homoseksualnym – tłumaczy redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz w swoim felietonie, który ukaże się w najbliższym numerze tygodnika – tym samym, do którego dołączona będzie naklejka, która wywołała tak duże poruszenie w mediach.

LGBT to nie żadna mniejszość, to ideologia mająca wszelkie cechy ideologii totalitarnej. Popierają ją zarówno niektóre osoby heteroseksualne jak i niektórzy geje. Tak samo sprzeciwiają się jej ludzie mający różną orientację seksualną. Nie protestujemy przeciwko całej ideologii LGBT a narzucaniu jej siłą, a szczególnie niszczeniu ludzi inaczej myślących. Homoseksualiści mają prawo do normalnego życia i korzystania z pełni praw jakie mają inni. Ale my też mamy prawo do normalnego życia. Symbol LGBT stał się ostatnio nierozłączny z szydzeniem z wiary, atakami na chrześcijańskie świątynie i poniżaniu katolików. Kiedy rodził się komunizm też nawiązywano do pięknych idei. Komunizm tak jak ruch LGBT zakładał, że jest jedyną słuszną ideologią a sprzeciwiający się mu zatrzymują postęp i są przeciwni równości ludzi. Potem to zło obróciło się przeciwko wszystkim ludziom. Milczenie przeciwko niemu było wielką zbrodnią, która zaowocowała śmiercią dziesiątków milionów ludzi. Komunizm podobnie jak ruch LGBT chciał zniszczyć tradycyjne społeczeństwo, zwalczał religie i ograniczał wolność słowa. Jest zbyt wiele cech wspólnych tych ruchów by milczeć gdy rodzi się zło, gdy rodzi się totalitaryzm.

Trzeba pamiętać, że pierwsze ruchy nazistowskie w Niemczech przynajmniej w części wywodziły się z organizacji rzekomo broniących praw gejów. Rzekomo, bo ostatecznie w Niemczech hitlerowskich homoseksualistów prześladowano. Ale to była cena jaką zapłacono za tolerowanie cenzury i poniżanie ludzi inaczej myślących.

Każdy ruch totalitarny ogranicza wolność słowa i narzuca własne poglądy. Ideolodzy ruchu LGBT dokładnie to robią a najlepszym dowodem na to jest atak na naszą akcję. Brońmy praw wszystkich ludzi.

Ruch LGBT już próbuje wprowadzić w Polsce cenzurę nie pozwalając na żadną krytykę swojego postępowania. Nasyła na nas prokuraturę, próbuje zniszczyć nasze media. Tak postępowali komuniści i naziści. Czy trzeba więcej dowodów? Czy musimy czekać na kolejnych wyrzucanych z pracy za poglądy? Czy musimy czekać na kolejne prześladowania wierzących?

Strefa wolna od ideologii LGBT to strefa wolności słowa, tolerancji i szacunku dla osób inaczej myślących.

Szanujmy ludzi, szanujmy również homoseksualistów, przeciwstawmy się obłędowi, który pozbawia człowieka jego podstawowych praw.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl