W Senacie wrze. Ostra wymiana zdań między marszałkiem i politykami Platformy!

W Senacie od niemal czterech godzin trwają prace nad nowelą ustawy m.in. o prokuraturze, ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. W związku z kolejnymi działaniami polityków totalnej opozycji i próbami przedłużania obrad senatorowie zdecydowali, o ograniczeniu wypowiedzi w dyskusji do pięciu minut.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wniosek ws. ograniczenia czasu przemówień w dyskusji senatorom oraz zamknięciu listy mówców złożył senator Marek Martynowski z PiS. Z kolei wniosek przeciwny złożył senator PO Bogdan Borusewicz.

- Powtarza się sytuacja skandaliczna w Senacie, w którym odbiera nam się możliwość głosu - przekonywał.

Natomiast inny z senatorów PO Bogdan Klich zapowiedział złożenie wniosku formalnego ws. wysłuchania w trakcie dyskusji RPO Adama Bodnara. Prowadząca obrady senator PiS Maria Koc poinformowała, że przed dyskusją przewidziane jest wystąpienie Bodnara.

W reakcji na wypowiedź Klicha, marszałek Senatu Stanisław Karczewski stwierdził, że jego wniosek formalny jest „nieprawidłowy” i ocenił, że senator PO „kompromituje swoje ugrupowanie”.

Na słowa Karczewskiego zareagował senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej, skandując: „Świr”. W odpowiedzi Karczewski pytał Rulewskiego, ironizując: „Czy pan senator Rulewski przedstawiał się w tej chwili?”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Senat #Jan Rulewski #Bogdan Klich #Bogdan Borusewicz #Stanisław Karczewski #Sąd Najwyższy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo