Ruszyło szkolenie podoficerskie Legii Akademickiej

/ mat. CSŁiI Zegrze / https://cslii.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-07-239-szkolenie-podoficerskie-legii-akademickiej-rozpoczete/

  

W poniedziałek w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu rozpoczęło się szkolenie w ramach części praktycznej pilotażowego programu szkolenia modułu podoficerskiego do realizacji edukacji wojskowej studentów „Legii Akademickiej”.

Celem realizacji tego szkolenia kandydatów na podoficerów będzie wyposażenie ich w minimalny, niezbędny zakres umiejętności umożliwiających przetrwanie ich na współczesnym polu walki — informuje oficjalny portal CSŁiI.

Żołnierze ten etap szkolenia realizować będą w Ośrodku Szkolenia Podstawowego CSŁiI. Najwięcej czasu podczas tego praktycznego modułu będą mieli zajęć z: metodyki szkolenia wojskowego, taktyki, terenoznawstwa oraz strzeleckiego.

Ich szkolenie będzie intensywne - w tygodniu od poniedziałku do piątku będą mieli dziennie po 11 godzin lekcyjnych, a w soboty – 6 godzin. Potrwa ono prawie trzy tygodnie i zakończone zostanie egzaminem — czytamy.

Żołnierze są studentami różnych uczelni wyższych w Polsce (w tym także wojskowych), a także ochotnikami. Poświęcają swój wakacyjny czas żeby zdobyć wyszkolenie wojskowe zgodnie z częścią praktyczną programu szkolenia modułu podoficerskiego Legii Akademickiej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSŁiI Zegrze
Tagi

Wczytuję komentarze...

Krótsze kolejki do lekarzy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/StockSnap

  

Dzięki zniesieniu limitów na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym czy zabieg usunięcia zaćmy, kolejki pacjentów do tych usług radykalnie się zmniejszyły - informuje opolski NFZ.

Jak informuje opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, w ciągu ostatnich miesięcy m.in. dzięki zniesieniu limitów na niektóre usługi medyczne, kolejki pacjentów oczekujących na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym czy zabieg usunięcia zaćmy uległy radykalnemu skróceniu. Przy ocenie czasu oczekiwania porównano dane z marca i sierpnia tego roku.

Według danych przytaczanych przez NFZ statystyczny pacjent skierowany do badania rezonansem magnetycznym w województwie opolskim czeka na badanie około 50, zamiast 150 dni. Obecnie w placówkach województwa opolskiego czas oczekiwania na ten rodzaj badania jest najkrótszy w kraju.

Od marca kolejki na tomografię w regionie skróciły się do 12 dni i jest to kolejny najlepszy wynik w Polsce. Wcześniej w 11 dostępnych w województwie pracowniach na badanie to czekało się średnio prawie 70 dni.

Do tej pory na zabieg usunięcia zaćmy najdłużej oczekiwali pacjenci w województwie opolskim. Obecnie opolskie zajmuje 8. pozycję w kraju. W sześciu placówkach przeprowadzających operację czeka się średnio 253, zamiast 634 dni.

"Jeżeli chodzi o skrócenie terminów oczekiwań w kolejkach na te usługi, nasze województwo jest w ścisłej czołówce krajowej. Według różnych analiz, przy utrzymaniu takiego tempa w ciągu najbliższych kilku miesięcy kolejki do tomografu, rezonansu czy zabiegu zaćmy w naszym regionie przejdą do historii"

- powiedziała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.

"Nawet w tej chwili można powiedzieć, że w przypadku operacji zaćmy czy wszczepieniu endoprotez informacje o czasach oczekiwania na zabieg są fikcją, bo - jak przyznają dyrektorzy naszych szpitali - wiele osób rejestruje się +na zapas+, a kiedy przychodzi termin operacji, rezygnują z zabiegu" - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl