Szkolenia nigdy dość

/ mat. 9. BKPanc. / http://9bkpanc.wp.mil.pl/pl/4_982.html

  

Pomimo okresu wakacyjnego w batalionie zmechanizowanym 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej trwa intensywne szkolenie żołnierzy. W lipcu szkolenie na przykoszarowym placu ćwiczeń zrealizowali m.in. żołnierze 3 kompanii zmechanizowanej bz.

Żołnierze 3 kompanii zmechanizowanej batalionu zmechanizowanego szkolili się pod czujnym okiem swoich instruktorów. Do wykonania mieli kilka zadań na poszczególnych stanowiskach. Rzut granatem treningowym, częściowe składanie i rozkładanie broni, montaż oraz wizowanie celownika, wykrywanie i meldowanie o wykrytych celach według dozorów, określanie średniego punktu trafienia, nauka strojenia radiostacji, ewakuacja rannego z pola walki, zakładanie ubioru bojowego żołnierza piechoty – to przykłady punktów nauczania, które realizowali — czytamy na oficjalnym portalu 9. BKPanc.

Było to jedno z ich cyklicznych szkoleń. Zajęcia kontrolował dowódca batalionu zmechanizowanego ppłk Piotr Szelezin.

Głównym celem każdego z naszych szkoleń jest doskonalenie umiejętności żołnierzy i wyrabianie wymaganych nawyków – podkreśla kierownik ćwiczenia ppor. Rafał Gałęzewski, cytowany przez portal braniewskiej brygady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 9. BKPanc.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Kosiniak-Kamysz w Słupsku: będę zdeterminowany

/ W.Kosiniak-Kamysz

  

- Będę zdeterminowany, by przeprowadzić reformę służby zdrowia – powiedział w Słupsku kandydat na prezydenta, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że nie będzie z tym czekał do kolejnych wyborów parlamentarnych. Zadeklarował chęć współpracy z rządzącymi.

Obiecał, że chce współpracować ze wszystkimi środowiskami, z tymi, „którzy dziś rządzą, by ułatwić dostęp do lekarzy i pielęgniarek, skrócić kolejki, oddłużyć szpitale, zwiększyć finansowanie, zatrzymać lekarzy, którzy uczą się w Polsce i przyciągnąć tych, którzy chcą do Polski przyjechać”.

Podkreślił, że kandyduje na prezydenta, bo „prezydent niewywodzący się z obozu rządzącego to też jest gwarancja niezależności, kontroli różnych ośrodków władzy nad służbami specjalnymi”. Kosiniak-Kamysz wyraził tę opinię w kontekście doniesień medialnych o „wypływających milionach z kasy CBA” oraz „spowiedzi byłego agenta Tomka”.

Szef PSL powiedział, że Polacy oczekują debaty między kandydatami na prezydenta i wezwał do niej wszystkich, którzy zadeklarowali swój start w wyborach prezydenckich. 

Kosiniak-Kamysz, będąc w Słupsku, wymienił trzy sprawy lokalne, którymi się zajmie już teraz jako szef klubu parlamentarnego i kandydat na prezydenta.

W jego ocenie Urząd Morski musi pozostać w Słupsku. Poinformował, że będzie rozmawiał z szefem komisji gospodarki morskiej Markiem Sawickim (PSL) o zorganizowaniu specjalnego posiedzenia komisji w tej sprawie. Zaznaczył, że będzie dążyć do zmiany rozporządzeni, w którym minister gospodarki morskiej znosi Urząd Morski w Słupsku od 1 kwietnia 2020 r.

Podkreślił, że będzie zabiegał o budowę S6 oraz o możliwość stworzenia w Słupsku wydziału lekarskiego, który mógłby rocznie kształcić nawet 60 studentów.

Kosiniak-Kamysz był pytany przez dziennikarzy o wtorkową wizytę w Polsce wiceszefowej Komisji Europejskiej Viery Jourovej, o to, czy w sprawie uchwały dyscyplinującej sędziów „PiS jest gotowy do zrobienia kroku w tył”.

„Chaos nie służy obywatelom, nie służy sędziom. Moim zdaniem ważniejsze byłoby spotkanie pomiędzy I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf a premierem Mateuszem Morawieckim"

- podkreślił.

Kosiniak-Kamysz, który we wtorek przebywa w województwie pomorskim, odwiedzi jeszcze Bytów i Miastko. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts