Zamieszanie wokół warszawskich ulic!

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Zaledwie pod koniec czerwca władze stolicy informowały o planach zwężenia odcinka ul Górczewskiej (od al. Prymasa Tysiąclecia Górczewskiej do ul. Młynarskiej) z trzech do dwóch pasów, tymczasem warszawscy włodarze już zdążyli zmienić zdanie w tej sprawie. Początkowo ratusz przekonywał, że zwężenie ulic ma... uspokoić ruch w tym miejscu i uczynić arterię bardziej przyjazną warszawiakom. Teraz tłumaczenie jest już zupełnie inne.

Na plany stołecznych urzędników zareagował dziesięć dni temu kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki, który zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to „wyrzuci do śmietnika” plany zwężenia ul. Górczewskiej.

Swoje wątpliwości w sprawie planów zwężenia odcinka Górczewskiej zgłaszał również kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski.

Nagle ratusz zmienił zdanie i w wydanym dziś komunikacie informuje, że co prawda urząd miasta podtrzymuje wolę przeprowadzenia zmian na wolskiej części Górczewskiej, jednak zapewnia, że nie planuje zwężać arterii na odcinku od granic miasta do al. Prymasa Tysiąclecia. Stołeczny magistrat dodał przy tym, że decyzje co do przekroju ulicy mają zapaść po zatwierdzeniu Planu systemu transportowego.

„Rozwój systemu transportowego Warszawy planowany jest z wieloletnim wyprzedzeniem. Wszystkie założenia i zadania, które są z tym związane powinny nie tylko zaspokajać bieżące potrzeby warszawiaków, ale także wybiegać kilka dekad w przyszłości. Chcemy, aby planowane projekty odpowiadały też aspiracjom stolicy. Stąd między innymi potrzeba opracowania Planu systemu transportowego” - przekonuje cytowana w komunikacie miasta, wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Założenia planu, nad którym pracują zewnętrzni eksperci, mają być znane pod koniec roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nienotowany wcześniej wzrost zakażeń! Portugalia przedłuża stan wyjątkowy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Choć w wielu krajach epidemia zdaje się ustępować, to jednak pojawiło się kolejne państwo, w którym nastąpił nienotowany wcześniej wzrost nowych przypadków infekcji. To Portugalia, gdzie ostatniej doby wykryto aż 1516 zakażeń koronawirusem. Liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 26 - do 435.

Z komunikatu ministerstwa zdrowia wynika, że pomiędzy czwartkiem a piątkiem w Portugalii zanotowano rekordową liczbę nowych dobowych przypadków zakażenia – 1516.

- Łącznie na Covid-19 zachorowały już w całym kraju 15 472 osoby

 - ujawnił resort zdrowia.

[polecam:https://niezalezna.pl/322517-najtragiczniejsza-doba-w-wielkiej-brytanii-laczna-liczba-ofiar-covid-19-na-wyspach-siega-9000]

Władze sanitarne Portugalii podkreśliły, że po raz pierwszy od kilku dni dobowa liczba zgonów na COVID-19 spadła poniżej poziomu 29.

Dziś premier Portugalii Antonio Costa poinformował, że z powodu wciąż licznych przypadków zakażeń koronawirusem stan wyjątkowy zostanie wydłużony prawdopodobnie do maja. Zaznaczył, że jego gabinet pomimo epidemii jednak planuje wznowić w najbliższych tygodniach lekcje w starszych klasach szkół podstawowych.

[polecam:https://niezalezna.pl/322516-dane-z-ostatniej-doby-we-wloszech-570-zgonow-1400-zakazonych-to-mniej-niz-u-szczytu-epidemii]

Ministerstwo oświaty przewiduje wstępnie, że powrót uczniów do szkół miałby nastąpić w pierwszych dniach maja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts