Sprawa postawiona jednoznacznie. „Nie ma zgody na ataki chuliganerii i wandalizm”

/ facebook.com/czabanski.krzysztof/

  

Nie ma zgody na to, by dochodziło do ataków chuliganerii i wandalizmu, jakie miały w ostatnich dniach miejsce - powiedziała dziś wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się do ostatnich ataków na biura poselskie PiS oraz starć pomiędzy protestującymi a policją.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim w Chełmie, wicemarszałek Sejmu była pytana o akty wandalizmu wymierzone w biura PiS oraz przepychanki pomiędzy protestującymi przeciwko zmianom w sądownictwie a policją.

Nie ma absolutnie żadnej zgody, aby dochodziło do ataków chuliganerii i wandalizmu, które miały w ostatnich dniach miejsce

- podkreśliła w odpowiedzi Mazurek.

To powinno się spotkać z oczywistą i stanowczą reakcją policji - wiemy, że tak się dzieje - ale myślę, że też klubów opozycyjnych, bo trzeba się zastanowić, jaka jest przyczyna takich rzeczy

- mówiła rzeczniczka PiS.

Jak dodała, jeśli wszystkie polskie partie polityczne mówiłyby jednym głosem, że „nie ma zgody dla takiej chuliganerii”, to „może niektórzy by się opamiętali”.

Zdecydowane powinny - jej zdaniem - być także działania ze strony wymiaru sprawiedliwości.

Bo to nie może być tak, że jak ktoś złamie jakiś przepis, to sprawa jest umarzana ze względu na niską szkodliwość społeczną; druga strona jest tym rozzuchwalona, są tacy, którzy uważają, że takie zachowania, które nie będą karane, pozwalają na to, by takich czynów dokonywać

- mówiła Mazurek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny zarzut dla „totalnej dywersantki”

Po południu w niedzielę warszawskie PiS poinformowało o pojawieniu się niecenzuralnego napisu na elewacji budynku warszawskiego biura zarządu okręgowego PiS przy ul. Koszykowej, w którym mieszczą się także biura poselskie, m.in. ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego oraz wiceszefa sejmowej komisji ds. afery Amber Gold Jarosława Krajewskiego. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej warszawskiego PiS na budynku, w którym mieści się biuro stołecznych struktur partii, napisano: „Se możecie wyp...ać”. Obok niego pojawiła się także namalowana gwiazda i napis "From Putin with love". Sprawą zajmują się policjanci z warszawskiego Śródmieścia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Obrońcy "wolnych sądów" przekroczyli kolejną granicę? Zdewastowane biura parlamentarzystów PiS

W ostatnich dniach zdewastowano także biura parlamentarzystów PiS w Golubiu-Dobrzyniu i Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie); w obu przypadkach namalowano napisy „Czas na sąd ostateczny” i „PZPR”. Jak informowała policja, w sprawie incydentu w Wąbrzeźnie zatrzymano 50-letnią mieszkankę woj. mazowieckiego, której przedstawiono zarzut propagowania ustroju totalitarnego. Po złożeniu wyjaśnień kobieta została zwolniona do domu.

Z kolei dziś nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą napis „Czas na sąd ostateczny” oraz wulgarne słowo na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu. Również o tym akcie wandalizmu została poinformowana policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny atak na biuro parlamentarzystów PiS. Poseł twierdzi, że może być "coraz gorzej"

W ubiegłym tygodniu, od środy, przed Sejmem odbywała się demonstracja przeciw zmianom w sądownictwie - zorganizowana m.in. przez Obywateli RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Komitet Obrony Demokracji. Podczas piątkowego protestu doszło do przepychanek manifestantów z policjantami. Policja zatrzymała wtedy cztery osoby, m.in. pod zarzutami naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szyby wokół bazyliki św. Marka w Wenecji mogą uchronić ją przed wysoką wodą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Limbyungjei/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W Wenecji przedstawiono projekt otoczenia szklanymi panelami fasady bazyliki świętego Marka, by chronić ją przed wyjątkowo wysoką wodą. Ten nowatorski pomysł zabezpieczenia tysiącletniej świątyni przed regularnym zalewaniem musi zaaprobować włoskie ministerstwo kultury.

Zgodnie z projektem, zaprezentowanym przez administrację bazyliki i uznanym za prosty oraz skuteczny szklane płyty miałyby 1,2 metra wysokości. W ten sposób, twierdzą pomysłodawcy, można by ocalić bezcenne mury i mozaiki w chwili nadejścia tzw. acqua alta.

Inicjatywa ta narodziła się po rekordowej powodzi w listopadzie zeszłego roku, gdy poziom wody osiągnął 187 centymetrów, co wyrządziło szkody w zabytkowej budowli, między innymi w krypcie.

Koszt takiej inwestycji szacuje się na 3,5 miliona euro, a jeśli zostanie zaaprobowana, może być gotowa w listopadzie. We włoskich mediach w opisach nowego projektu pojawiło się określenie „bazylika w gablocie”.

Zaznaczono, że szyby byłyby kolejnym elementem planu zabezpieczeń w Wenecji, uzupełniającym antypowodziowy system ruchomych bram Mose, który po niedawnych próbach zacznie wkrótce działać w sytuacjach kryzysowych.

"Jeśli Mose zagwarantuje skuteczną ochronę, szyby mogą zostać łatwo usunięte"

- wyjaśnił zarządca dóbr bazyliki Pierpaolo Campostrini.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts