Pielgrzymka suwalska dotarła do Turgieli

Kolejny dzień naszego pielgrzymowania rozpoczął się niedzielną Mszą świętą w kościele parafialnym w Solecznikach. Wraz z nami modlili się mieszkańcy tej największej polskiej miejscowości na Wileńszczyźnie wraz ze swoim proboszczem ks. prałatem Wacławem Wołotkowiczem.

Mszy św. przewodniczył ks. Adam Adukowski, który w tym roku prowadzi połączone grupy czerwoną i złotą, natomiast homilię wygłosił wieloletni przewodnik grupy złotej ks. Józef Majewski, obecnie proboszcz parafii w Jeleniewie w diecezji ełckiej.

W eucharystii uczestniczyła także s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założycielka wileńskiego hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Przybyła do Solecznik  wraz z wolontariuszami, którzy na trasie pielgrzymki zbierali datki na rozwój tego dzieła. Obecnie siostra stara się wybudować kolejny budynek hospicjum dla dzieci chorych na nowotwór. O swojej pracy i potrzebach w kilku zdaniach poinformowała pielgrzymów na zakończenie Mszy św.

Po zakończeniu Eucharystii ruszyliśmy na pątniczy szlak, który liczył dzisiaj 21 kilometrów. Na całej trasie pielgrzymki witali nas nasi rodacy, często przygotowując stoły z poczęstunkiem. Tradycyjnie przystrajali drogę polnymi kwiatami. W Kamionce mieszkańcy tej i okolicznych miejscowości przywieźli pątnikom niedzielny obiad.

Na nocleg trafiliśmy do gościnnych Turgieli. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Wieczorem dla chętnych przez grupę białą został zorganizowany wieczór chwały. Natomiast o godz. 20.00 w miejscowym Domu Kultury odbył się występ zespołu ludowego „Turgielanki” z repertuarem patriotycznych pieśni.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts