Mszy św. przewodniczył ks. Adam Adukowski, który w tym roku prowadzi połączone grupy czerwoną i złotą, natomiast homilię wygłosił wieloletni przewodnik grupy złotej ks. Józef Majewski, obecnie proboszcz parafii w Jeleniewie w diecezji ełckiej.

W eucharystii uczestniczyła także s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założycielka wileńskiego hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki. Przybyła do Solecznik  wraz z wolontariuszami, którzy na trasie pielgrzymki zbierali datki na rozwój tego dzieła. Obecnie siostra stara się wybudować kolejny budynek hospicjum dla dzieci chorych na nowotwór. O swojej pracy i potrzebach w kilku zdaniach poinformowała pielgrzymów na zakończenie Mszy św.

Po zakończeniu Eucharystii ruszyliśmy na pątniczy szlak, który liczył dzisiaj 21 kilometrów. Na całej trasie pielgrzymki witali nas nasi rodacy, często przygotowując stoły z poczęstunkiem. Tradycyjnie przystrajali drogę polnymi kwiatami. W Kamionce mieszkańcy tej i okolicznych miejscowości przywieźli pątnikom niedzielny obiad.

Na nocleg trafiliśmy do gościnnych Turgieli. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Wieczorem dla chętnych przez grupę białą został zorganizowany wieczór chwały. Natomiast o godz. 20.00 w miejscowym Domu Kultury odbył się występ zespołu ludowego „Turgielanki” z repertuarem patriotycznych pieśni.