"Samson" - historia biblijnego bohatera na dużym ekranie

/ fot. Kondrat Media/mat.pras.

„Samson”, widowiskowe kino akcji o biblijnym superbohaterze, który poświęca wszystko, aby pomścić swoją miłość, wyzwolić swój lud i wypełnić przyrzeczenia złożone Bogu, trafi do kina 17 sierpnia 2018 roku. Film jest najdroższą w historii produkcją studia Pure Flix, największego niezależnego twórcy filmów chrześcijańskich na świecie. Film do kin w Polsce wprowadza dystrybutor Kondrat-Media.

Samson to jedna z najsłynniejszych postaci biblijnych, wymieniana obok Dawida i Samuela, którego historia została opisana w czterech rozdziałach Księgi Sędziów. Jego postać, związek z Dalilą i miłość do niej oraz bohaterski czyn, jakim było zburzenie świątyni Filistynów, stały się inspiracją dla wielu artystów. Życie Samsona było motywem wielu dzieł powstających przez następne stulecia. Możemy odnaleźć go w malarstwie czy literaturze, a współcześnie również na ekranach kin. Pomimo powszechności tej historii, wydaje się, że jest to bohater stosunkowo mało znany dla szerokiej publiczności. Wiele osób słyszało o Samsonie, jednak niewiele z nich wie, czym zasłynął i dlaczego na zawsze zapisał się na kartach historii. 

Większość ludzi wie, że Samson miał długie włosy, Dalila je obcięła i stracił siły"

- mówi reżyser filmu  Bruce Macdonald. 

Ale to nie wszystko. Samson nie chciał być bohaterem, a jego droga do odzyskania wiary - cała historia - ma znaczenie także dziś

- dodaje.

Film "Samson" trafi na ekrany 17 sierpnia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kondrat Media, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl