Nie milkną echa absurdalnych słów Gersdorf. Poseł Wróblewski zwraca uwagę na inną deklarację

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

– Sprawa ma też swój aspekt humorystyczny – wraz z tą deklaracją pojawiła się jeszcze jedna – o tym, że pani prof. Gersdorf wraca na wakacje. W związku z tym być może należałoby powiedzieć, że pani prof. Gersdorf może będzie I prezesem SN na wakacjach, a nie na uchodźstwie – powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.

Co się stanie, jeśli pojawi się drugi prezes? Sędziowie nie mają wojska. Sędzia zawsze przegra z władzą. Będzie tak, jak to będzie. W tej chwili mamy pełniącego obowiązki prezesa z mojego umocowania. Pan prezydent mówi, że z jego umocowania. Nowy prezes nie zostanie wybrany jednak szybko, mimo tego przyspieszenia, Będę I prezesem na uchodźstwie – mówiła wczoraj w Niemczech sędzia w stanie spoczynku, prof. Małgorzata Gersdorf.

CZYTAJ WIĘCEJ: Uwaga! Gersdorf w Niemczech ogłosiła się... prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie

Poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski, który jest członkiem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, ocenił w rozmowie z Niezależna.pl, że "działania pani prof. Gersdorf są niezrozumiałe".

Osobiście żałuję, że prof. Gersdorf nie złożyła – zgodnie z przepisami ustawy – oświadczenia o chęci pozostania na stanowisku sędziego, bo oszczędziłoby nam to wszystkich niepotrzebnych dyskusji. Źle się stało, że prof. Gersdorf konsekwencjami swojego zachowania obarcza stronę rządzącą i przenosi sprawę na arenę międzynarodową – dodał.

Poseł PiS wskazał, że "sprawa ma też swój aspekt humorystyczny –  wraz z tą deklaracją pojawiła się jeszcze jedna – o tym, że pani prof. Gersdorf wraca na wakacje".

W związku z tym być może należałoby powiedzieć, że pani prof. Gersdorf może będzie I prezesem SN na wakacjach, a nie na uchodźstwie – powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Liczba zakażeń w Niemczech rośnie. Zarejestrowano ponad 6 tys. nowych przypadków

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/TheDigitalArtist /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarło 140 osób zakażonych koronawirusem - poinformował dziś Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych to 872. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 6 156 i wynosi 73 522.

Liczba zakażeń zarejestrowanych w ciągu ostatniej doby wzrosła w stosunku do dnia poprzedniego, kiedy odnotowano 5 453 nowe przypadki.

Z kolei dobowa liczba zgonów zmniejszyła się o dziewięć przypadków w stosunku do danych podanych w środę. W Niemczech w porównaniu do wielu innych europejskich państw, m.in. Francji, Hiszpanii i Włoch, utrzymuje się niski wskaźnik śmiertelności w konsekwencji zakażenia koronawirusem. Wynosi on 0,8 proc. - poinformował RKI we wtorek.

Kraje związkowe z największą liczbą zakażeń i zgonów to Bawaria i Badenia-Wirtembergia na południu kraju oraz Nadrenia Północna-Westfalia na zachodzie.

W środę kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych podjęli decyzję o wydłużeniu do 19 kwietnia obowiązywania ogólnokrajowych zasad ograniczania kontaktów, które mają spowolnić dynamikę rozprzestrzeniania się epidemii. Decyzja na temat poluzowania obostrzeń ma zapaść po świętach Wielkanocnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts