Peszko oszalał? Tak "gra" reprezentant Polski

Sławomir Peszko / By Ja Fryta from Strzegom - Sławomir PeszkoUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27215622

  

Lechia Gdańsk pokonała Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy. Bardziej od wyniku, obserwatorzy skupiają się na tym, co w doliczonym czasie gry zrobił Sławomir Peszko. Czy tak zachowuje się piłkarz, który reprezentował kraj na mundialu?

Już w 10. minucie meczu Lechia wyszła na prowadzenie po golu Flavio Paixao. Na ostatnie pół godziny na boisku pojawił się Sławomir Peszko, lecz zakończył swój występ przedwcześnie. W 90. minucie dopuścił się brutalnego faulu, kopiąc w nogi jednego z zawodników Jagi. Wyglądało to naprawdę źle.

Tak naprawdę zwycięstwo Lechii zostało przyćmione zachowaniem reprezentanta Polski. Jeżeli tak dalej pójdzie, to nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek będzie miał łatwy wybór, by wykreślić "Peszkina" z listy powołanych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostry protest byłych opozycjonistów przeciwko planom Tuska. „Nie pozwólmy zawłaszczać ideałów Solidarności”

Donald Tusk, / fot. Aleksiej Witwicki | Gazeta Polska

  

Stowarzyszenie działaczy Solidarności z czasów jej narodzin nie chce, by przy pomniku Poległych Stoczniowców odbywały się obchody rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Podczas uroczystości organizowanej przez samorządowców związanych z PO planowane jest nowe otwarcie środowisk totalnej opozycji. Swój udział zapowiedział wracający do krajowej polityki Donald Tusk.

Zapowiedzi uroczystych obchodów 30. rocznicy wyborów organizowanych przez prezydentów kilku miast wojewódzkich w Gdańsku zbulwersowały działaczy Stowarzyszenia „Godność”. Zrzesza ono uczestników strajku sierpniowego w 1980 r., późniejszych założycieli struktur powstającej Solidarności w swoich zakładach, osoby represjonowane przez komunistów za swoją ówczesną działalność. Obchody mają się odbyć na placu Solidarności, a ich kulminacją ma być utworzenie repliki okrągłego stołu wokół pomnika Poległych Stoczniowców. [polecam:https://niezalezna.pl/259814-tuska-w-polsce-przyjma-z-otwartymi-rekami-nic-bardziej-mylnego-nie-bedziemy-wyczekiwac-z-utesknieniem-na-nikogo]

W niedawnej rozmowie w Tvn24 Donald Tusk po raz kolejny zapowiedział udział w uroczystościach, które traktuje jako „realizację testamentu politycznego Pawła Adamowicza”. Zamordowany prezydent Gdańska był inicjatorem organizacji obchodów.

„To spotkanie ma uczcić sukces Okrągłego Stołu i zwycięstwo w wyborach sił skupionych w Magdalence wokół Lecha Wałęsy i gen. Czesława Kiszczaka. [...] Ta inicjatywa po tragicznym zamachu w Gdańsku w zamierzeniu organizatorów ma zmobilizować i wzmocnić POKO, postkomunistów i różne lewackie partyjki w jeden zjednoczony front antypisowski. Działaczom PO tak często odwołującymi się do tradycji Solidarności nie przeszkadza już fraternizacja z postkomunistami”

– czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Czesława Nowaka, Andrzeja Osipowa i Stanisława Fudakowskiego, odpowiednio prezesa, wiceprezesa i sekretarza stowarzyszenia. [polecam:https://niezalezna.pl/260033-tusk-powiedzial-cos-o-wyborach-a-niektorzy-juz-zaczeli-sie-podlizywac-lubu-dubu-lubu-dubu]

Sygnatariusze przywołują niejednoznaczną ocenę dziedzictwa Okrągłego Stołu, zaznaczając, że nie jest etyczne obchodzenie dwuznacznej rocznicy w miejscu upamiętniającym stoczniowców, którzy zginęli w proteście robotniczym w grudniu 1970 r.

Postawienie pomnika w tym miejscu było jednym z postulatów stoczniowców strajkujących 10 lat później. Tymczasem Okrągły Stół i wynikające z niego wybory 4 czerwca są w ich ocenie zaprzeczeniem ideałów pierwszej Solidarności.

„Po 30 latach społeczeństwo zna już »dorobek« Okrągłego Stołu. Beneficjenci w czerwcu urządzają rocznicę. Jeden z przywódców SLD powiedział niedawno do W. Frasyniuka: »Władek przecież myśmy się przy Okrągłym Stole dogadali«. Czy w tej sytuacji dla członków Solidarności udział w tym święcie jest etyczny?”

– pytają byli opozycjoniści i apelują o ochronę miejsca świętego dla dziedzictwa sierpnia:

„Zwracamy się do Prezydenta Gdańska i Rady Miasta, aby nie wykorzystywać placu Solidarności i pomnika Poległych Stoczniowców do organizacji w dniu 4 czerwca br. antyrządowej manifestacji. Apelujemy do Członków Solidarności Stoczni Gdańskiej o otoczenie opieką tego placu, aby nie dochodziło na nim do gorszących imprez, nie mających nic wspólnego z pamięcią o poległych stoczniowcach. Nie pozwólmy zawłaszczać ideałów i symboli Solidarności do celów politycznych”

- dodają byli opozycjoniści.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl