Prowokacja goni prowokację. MAMY DOWÓD! Te zdjęcia nie pozostawiają złudzeń

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Przed budynkiem Sejmu od środy trwa protest tzw. obrońców demokracji. Trwa, choć jego uczestników można już liczyć na palcach jednej ręki. Tymczasem cały czas pojawiają się nowe fakty ws. opisywanego na naszych łamach incydentu z udziałem działaczki Obywateli RP. Jej twarz, podobnie jak wielu innych stałych bywalców ulicznych zadym, nasi Czytelnicy znają już bardzo dobrze. Okazuje się, że nasi fotoreporterzy dokładnie rok temu uchwycili na zdjęciach moment, do złudzenia przypominający obecną prowokację.

Na przedziwny zbieg okoliczności zwracał uwagę już wczoraj prezydencki fotograf, który wśród protestujących zwrócił uwagę na pewną kobietę... Jej twarz naszym Czytelnikom jest bardzo dobrze znana. To „bohaterka” zamieszania przed Sejmem, o którym informowaliśmy wczoraj. Na nagraniu widać leżącą na chodniku kobietę, działaczkę Obywateli RP, która awanturuje się z policją.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Dzień świstaka”! Obrończyni demokracji odstawia dokładnie tę samą szopkę, co rok temu

Jak przypomina prezydencki fotograf Jakub Szymczuk, ta sama kobieta dokładnie tak samo zachowywała się rok temu...  Przeglądając archiwalne zdjęcia w naszej footobazie również natrafiliśmy na serię zdjęć ukazujących niemalże identyczną scenę: ta sama działaczka Obywateli RP 20 lipca 2017 roku prowokując funkcjonariuszy policji ostatecznie została przez nich wyniesiona z miejsca manifestacji.

Co ciekawe, zdjęcia z tego incydentu „ozdobiły” okładkę „The Wall Street Journal”. Jak wynika z naszych ustaleń tym razem również próbowano nagłaśniać cały „spektakl”.
 
Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że całą „scenkę” nagrywała m.in. poseł Joanna Scheuring-Wielgus, a film z tego incydentu szybko trafił na sympatyzujące z totalną opozycją konta na Twitterze i Facebooku. Nagranie zostało opatrzone hashtagami odwołującymi się do instytucji europejskich oraz zagranicznych mediów. Internauci nie mają wątpliwości, że nagranie ma na celu zwrócenie uwagi „zagranicy” na rzekomo spontaniczne akcje „ulicy”.
 
To jeszcze nie wszystko. Maciej Marosz zwrócił uwagę, że osobą na nagraniu jest Iwona Wyszogrodzka, działaczka Obywateli RP i stała uczestniczka demonstracji KOD-u. To właśnie ona w grudniu 2017 roku ubliżała poseł Krystynie Pawłowicz. Co ciekawe Wyszogrodzka przez lata związana związana była z TVN.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Filmem z awantury przed Sejmem chcą zainteresować zagranicę! Na jaw wychodzą NOWE FAKTY
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl