Terror nadzwyczajnej kasty

  

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oświadczyła, że nie zgadza się ze skróceniem jej kadencji, bo konstytucja gwarantuje jej nieprzerwane trwanie na stanowisku.

To prawda, jest taki zapis w konstytucji. Jest też inny, który mówi o możliwości wysłania wszystkich bez wyjątku sędziów SN na emeryturę. Można się kłócić, który przepis w danym momencie obowiązuje, ale od rozstrzygania tego typu sporów jest Trybunał Konstytucyjny. To jest najważniejszy zapis konstytucji, gdy istnieją spory prawne.

Sąd Najwyższy o zdanie Trybunału nie zapytał. Pani Gersdorf sama ogłosiła, że wie, kiedy ustawa jest zgodna z konstytucją, a kiedy nie. Nie można chyba sobie wyobrazić bardziej drastycznego złamania prawa. Żeby dopełnić irytacji, pani prezes jako przykład anielskiej prawości w sądownictwie wskazała sędziego Iwulskiego. I to już zaczyna mi się podobać.

Sędzia Iwulski powinien być niesiony na sztandarach jako wzór oczyszczenia sądów III RP. Zapewniam, że to niejedyny taki gagatek w Sądzie Najwyższym. Liczę na to, że jednak PiS zrobi z tym towarzystwem porządek, nim ludzie stracą resztki wiary w autorytet sądów. W tej chwili prawo zostało zastąpione terrorem nadzwyczajnej kasty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl