Włoscy uczniowie odrabiają wakacyjne lekcje

/ pixabay.com/LUM3N

  

W drugim miesiącu wakacji uczniowie we Włoszech powinni zaplanować odrabianie pracy domowej zadanej na lato- radzi jeden z uczniowskich portali. Włoskie wakacje, trwające ponad 3 miesiące, to nie tylko beztroski odpoczynek, ale i dużo lekcji.

Co roku w środku lata we Włoszech ożywia się dyskusja na temat lekcji zadawanych uczniom począwszy od szkół podstawowych. Na łamach prasy trwa debata z udziałem nauczycieli i rodziców, w której padają zarówno argumenty za pracami domowymi, jak i przeciwko nim.

Popularny wśród uczniów portal Skuola.net radzi dzieciom i młodzieży, by po pierwszych tygodniach całkowitego odpoczynku zorganizować sobie czas tak, by zdążyć z lekcjami ze wszystkich przedmiotów i przeczytać wszystkie lektury, ale także nie zabierać podręczników na plażę w sierpniu, który jest tradycyjnym miesiącem wyjazdów.

Najważniejsze, radzą eksperci, to zrobić grafik szkolnych zadań, podzielić je na przedmioty i tematy, a zacząć od odrobienia tych najtrudniejszych lekcji, na przykład zadań z matematyki. Potem wystarczy systematyczność i realizacja opracowanego planu pracy.

Lipiec uznano za najbardziej odpowiedni czas na wywiązanie się z tych obowiązków, bo wtedy po wypoczynku w czerwcu koncentracja jest najwyższa i można też skorzystać z pomocy kolegów albo kogoś z rodziny, kto ma więcej czasu niż zwykle.

Włoska prasa publikuje też listy tych nauczycieli, którzy są przeciwnikami zadań na lato. Przepraszają oni za tę praktykę zarówno uczniów, jak i rodziców, bo to na nich, jak podkreślają, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w pierwszej połowie września spada obowiązek rozwiązywania zadań i testów.

Najwięcej lekcji, jak przyznają uczniowie w ankietach, zadawanych jest z włoskiego i matematyki. Licealiści muszą też usiąść do łaciny i greki. Liczba lektur obowiązkowych, jakie dostają w liceach wynosi od 5 do 10.

Portal Skuola.net przedstawił wyniki sondażu wskazujące, że ponad połowa włoskich uczniów (53 proc.) nie zaczęła jeszcze odrabiać letnich prac domowych, a jedna czwarta jest na początku pracy. 9 procent uczniów ma już zrobione wszystkie lekcje.

Około 40 proc. deklaruje, że wszystko skopiuje. Ponad połowa zapewnia, że zrobi lekcje samodzielnie.

Media zwracają też uwagę na oryginalne, kreatywne zadania, wyznaczane przez niektórych nauczycieli.

Uczniowie mają na przykład wysłuchać w całości wybranej przez siebie płyty i podzielić się swymi wrażeniami. W jednej z klas zostali poproszeni o to, by poszli na trzy koncerty i napisali z nich recenzje. Prasa odnotowuje też takie zadane prace, jak sfotografowanie zabytków w swoim mieście czy oglądanie seriali, ale wyłącznie w oryginalnym języku. "Przeprowadźcie wywiady z osobami, które mają ponad 50 lat, by zrozumieć ich pokolenie", "zajmijcie się kimś, kto jest sam" - to kolejne niecodzienne zadania na lato.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ośrodek założony przez oszusta... donosi do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego

Rafał Gaweł / Facebook

  

"Poseł Kaczyński publicznie pochwala czyn przestępczy - składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa" - poinformował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi o wypowiedź prezesa PiS, w której broni on słów abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Szkopuł w tym, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych został założony przez... Rafała Gawła, ściganego listem gończym za oszustwa finansowe.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie) zaznaczył, że on sam, ale też wielu innych, jest wdzięcznych abp. Markowi Jędraszewskiemu "za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem" [ataków na Kościół]. "To jest dzisiaj wielki problem dla Polski" – podkreślił lider PiS.

Zauważył też, że trzeba żyć "w wolności" i "nie podlegać temu wszystkiemu, co dzieje się na zachód od naszych granic, gdzie wolność jest likwidowana, gdzie ludzie są już karani nie tylko przez tzw. hejt, ale też są karani poprzez represje administracyjne, czy sądowe, za to, że mówią, to co myślą".

"Żeby to nie przyszło do naszego kraju, Polska musi być wyspą wolności, naszej wolności, polskiej wolności. A polska wolność, to jest właśnie to prawo do tego, aby nasze świętości były szanowane, byśmy mogli żyć tak, jak chcemy"

- powiedział prezes PiS.

Zaznaczył, że "w centrum tego wszystkiego jest rodzina. I tej rodziny, normalnej, polskiej rodziny (...) musimy bronić. Jej właśnie broni ks. arcybiskup (Marek Jędraszewski)”.

- Chcę powiedzieć: "jesteśmy Tobie, Ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni". I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny - podkreślił Kaczyński.

Co na to lewacki Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych? Na facebookowym profilu tej organizacji ukazała się taka oto informacja:

Poseł Kaczyński pochwalał publicznie czyn księdza, który łamał prawo propagując ideologię zbrodniczego zakazanego totalitarnego ustroju państwa.

W naszej opinii czyn którego dopuścił się poseł Kaczyński wypełnia znamiona przestępstwa z artykułu 255 kodeksu karnego mówiącego:

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa,
podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złoży jutro zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Będziemy domagać się jego ukarania i postawienia go przed sądem.

Jeśli chcecie nam Państwo pomóc w realizacji tego działania, zachęcamy do przekazania wpłaty na rzecz sfinansowania działań prawnych. 

Warto więc przypomnieć, kto jest założycielem Ośrodka. To Rafał Gaweł, któremu na początku tego roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku wymierzył karę 2 lat więzienia za oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Oszust nie chciał jednak poddać się karze i uciekł do Norwegii. Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zawnioskowała więc w marcu o Europejski Nakaz Aresztowania, a Gaweł... poprosił norweskie władze o udzielenie mu azylu politycznego. Powód? Prześladowanie w Polsce. Teraz założona przez niego organizacja próbuje atakować Jarosława Kaczyńskiego.

Dodajmy, że oszust Gaweł stara się uprzykrzyć życie także abp. Jędraszewskiemu. Otóż kilkanaście dni temu do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez hierarchę. Złożył je właśnie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. 

Jak napisał Ośrodek na swoim profilu facebookowym, abp Jędraszewski "publicznie wypowiadał treści, które, w opinii Ośrodka, można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa". "Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pana Marka Jędraszewskiego złożyły również osoby pokrzywdzone jego działaniem - Konrad Dulkowski i Rafał Gaweł. Obaj panowie uważają, że wypowiedź sprawcy znieważała ich publicznie oraz wpisywała się w propagowanie zakazanego totalitarnego ustroju państwa" - zaznaczono.

Ośrodek zauważył, że "segregację ze względu na orientację seksualną prowadzili w Polsce niemieccy naziści, oni też używali retoryki, w której osoby homoseksualne określano jako pasożyty lub zarazę, którą trzeba zwalczać". "Gaweł i Dulkowski złożyli formalnie wniosek o ściganie i ukaranie pana Marka Jędraszewskiego w związku z propagowaniem przez niego idei systemu totalitarnego, który wcześniej stosowany przez nazistów doprowadził do śmierci milionów Polaków, również tych którzy byli homoseksualni" - zaznaczono.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl