Włoscy uczniowie odrabiają wakacyjne lekcje

/ pixabay.com/LUM3N

  

W drugim miesiącu wakacji uczniowie we Włoszech powinni zaplanować odrabianie pracy domowej zadanej na lato- radzi jeden z uczniowskich portali. Włoskie wakacje, trwające ponad 3 miesiące, to nie tylko beztroski odpoczynek, ale i dużo lekcji.

Co roku w środku lata we Włoszech ożywia się dyskusja na temat lekcji zadawanych uczniom począwszy od szkół podstawowych. Na łamach prasy trwa debata z udziałem nauczycieli i rodziców, w której padają zarówno argumenty za pracami domowymi, jak i przeciwko nim.

Popularny wśród uczniów portal Skuola.net radzi dzieciom i młodzieży, by po pierwszych tygodniach całkowitego odpoczynku zorganizować sobie czas tak, by zdążyć z lekcjami ze wszystkich przedmiotów i przeczytać wszystkie lektury, ale także nie zabierać podręczników na plażę w sierpniu, który jest tradycyjnym miesiącem wyjazdów.

Najważniejsze, radzą eksperci, to zrobić grafik szkolnych zadań, podzielić je na przedmioty i tematy, a zacząć od odrobienia tych najtrudniejszych lekcji, na przykład zadań z matematyki. Potem wystarczy systematyczność i realizacja opracowanego planu pracy.

Lipiec uznano za najbardziej odpowiedni czas na wywiązanie się z tych obowiązków, bo wtedy po wypoczynku w czerwcu koncentracja jest najwyższa i można też skorzystać z pomocy kolegów albo kogoś z rodziny, kto ma więcej czasu niż zwykle.

Włoska prasa publikuje też listy tych nauczycieli, którzy są przeciwnikami zadań na lato. Przepraszają oni za tę praktykę zarówno uczniów, jak i rodziców, bo to na nich, jak podkreślają, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w pierwszej połowie września spada obowiązek rozwiązywania zadań i testów.

Najwięcej lekcji, jak przyznają uczniowie w ankietach, zadawanych jest z włoskiego i matematyki. Licealiści muszą też usiąść do łaciny i greki. Liczba lektur obowiązkowych, jakie dostają w liceach wynosi od 5 do 10.

Portal Skuola.net przedstawił wyniki sondażu wskazujące, że ponad połowa włoskich uczniów (53 proc.) nie zaczęła jeszcze odrabiać letnich prac domowych, a jedna czwarta jest na początku pracy. 9 procent uczniów ma już zrobione wszystkie lekcje.

Około 40 proc. deklaruje, że wszystko skopiuje. Ponad połowa zapewnia, że zrobi lekcje samodzielnie.

Media zwracają też uwagę na oryginalne, kreatywne zadania, wyznaczane przez niektórych nauczycieli.

Uczniowie mają na przykład wysłuchać w całości wybranej przez siebie płyty i podzielić się swymi wrażeniami. W jednej z klas zostali poproszeni o to, by poszli na trzy koncerty i napisali z nich recenzje. Prasa odnotowuje też takie zadane prace, jak sfotografowanie zabytków w swoim mieście czy oglądanie seriali, ale wyłącznie w oryginalnym języku. "Przeprowadźcie wywiady z osobami, które mają ponad 50 lat, by zrozumieć ich pokolenie", "zajmijcie się kimś, kto jest sam" - to kolejne niecodzienne zadania na lato.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

To nie pierwszy skandal z finansami Fundacji „Otwarty Dialog”. Co ujawniliśmy dwa lata temu...

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

Już w sierpniu 2017 roku na łamach portalu Niezalezna.pl i tygodnika "Gazeta Polska" opublikowaliśmy raport przygotowany przez autorów profilu „Rosyjska V Kolumna w Polsce”. Wskazywał on na genezę powstania, powiązania i zaskakujące fakty dotyczące „Otwartego Dialogu”.

W raporcie, do którego portal Niezalezna.pl dotarł jako pierwszy, napisano m.in. o finansowaniu fundacji.

W okresie od założenia do końca 2016 roku, fundacja Otwarty Dialog zebrała łącznie blisko 6,6 milionów złotych. Pytani o źródła finansowania, jej przedstawiciele opowiadają o składkach do puszek i darowiznach od prestiżowych podmiotów. Jednak stanowi to ułamek jej przychodów. Analiza obrachunków wykazuje, że Otwarty Dialog jest w rzeczywistości fundacją rodzinną, finansowaną w 4/5 przez rodzinno-biznesowe otoczenie przedsiębiorcy Petra Kozlowskiego z krymskiego Sewastopolu, brata prezes fundacji Lyudmyły Kozlowskiej

- przypominamy.

[polecam:https://niezalezna.pl/268630-firmy-slupy-i-miliony-funtow-z-dziwnych-zrodel-a-w-tle-fundacja-otwarty-dialog]

Fundacja miała też innych darczyńców - od niezidentyfikowanych osób, do polskich organizacji i jednostek administracji publicznych, aż po wielki międzynarodowy kapitał niejasnej konduity.

Sposób, w jaki Petro Kozlowski działał i działa nadal na okupowanym Krymie i w samej Rosji jest prawie tak kontrowersyjny, jak poczynania kazachskiego oligarchy Muchtara Abliazowa czy rosyjskiego biznesmana Naila Maliutina, których obrona przed ekstradycją do krajów pochodzenia jako „działaczy praw człowieka” była, do czasu ukraińskiego Majdanu, głównym polem wysokobudżetowej aktywności lobbystycznej fundacji Otwarty Dialog

- napisano w raporcie.

[polecam:https://niezalezna.pl/200851-ujawniamy-raport-o-fundacji-otwarty-dialog-pieniadze-oligarchow-i-miedzynarodowy-lobbing]

Z kolei w listopadzie zeszłego roku "Gazeta Polska Codziennie" pisała:

"Wirtualne biura w Wielkiej Brytanii, spółki z Seszeli, Belize i Panamy pojawiły się w łańcuszku przekazywania funduszy dla Silk Road, firmy Bartosza Kramka, a stamtąd transferowane były do Fundacji Otwarty Dialog Ludmiły Kozłowskiej – oto sensacyjne ustalenia Krajowej Administracji Skarbowej. W konsekwencji prokuratura wszczęła śledztwo, a ABW rozpoczęła działania. – Wiele wskazuje, że Fundacja Otwarty Dialog była aż nadto otwarta na środki z mało transparentnych źródeł – mówi „GPC” minister Maciej Wąsik".

[polecam:https://niezalezna.pl/247055-kim-sa-sponsorzy-kramka-i-kozlowskiej-panama-seszele-belize-abw-sprawdza-finanse-fod]

Warto również pamiętać, że Kramek jest autorem instrukcji "Niech państwo stanie. Wyłączmy rząd".

Okładka "Gazety Polskiej" w której opisywano m.in. działania fundacji "Otwarty Dialog" nie spodobała się Bartoszowi Kramkowi i pozwał redakcję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl