Wiceminister obrony Iranu Reza Mozaffari-Nia w rozmowie z agencją informacyjną Tasnim poinformował że przemysł zbrojeniowy Iranu ma zamiar produkować od 50 do 60 czołgów Karrar rocznie. Łącznie trafić ma do 800 czołgów do irańskiej armii oraz IRGC.

Ważący 51 ton czołg ma trzyosobową załogę. Główne uzbrojenie stanowi armata kal. 125 mm 2A46M. Dysponuje ponadto karabinami maszynowymi o kal. 12.7 mm oraz 7.62 mm. Prędkość maksymalna czołgu wynosi 70 km/h, zasięg operacyjny 550 km.

Konstrukcja Karrar pozwala mu na pokonywanie przeszkód terenowych, takich jak rowy przeciwczołgowe oraz rzeki. Dodatkową ochronę stanowią pancerze reaktywne (ERA) Relikt. Czołg dysponuje elektro-optycznym systemem kierowania ognia oraz dalmierzem laserowym umożliwiającym strzelanie z amunicji naprowadzanej laserowo. W Karrarze zamontowano automatyczny system ładowania amunicji. Zdolny jest do prowadzenia operacji zarówno w dzień jak i w nocy. Czołg ten porównywalny jest do konstrukcji rosyjskich T-72S i T-90. W jego konstrukcji uwzględniono doświadczenia, jakie wojska Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej zdobyły walcząc w Syrii po stronie prezydenta Baszara al-Assada.