Jak pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom? Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa radzi. TRANSMISJA

/ Rada Gospodarcza SWS/Facebook

  

Jak wygląda sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o dostęp do kapitału? Co z pracami nad nową ustawą o zamówieniach publicznych? Co z realizacją programu „Mieszkanie Plus” i jaki może być koszt tego programu dla budżetu państwa? Na te – ale i wiele innych ważnych i ciekawych pytań – odpowiedzą eksperci Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa i ich goście podczas piątkowego posiedzenia Rady. Stream1 i portal Niezależna.pl zapraszają na transmisję i studio z tego wydarzenia. Początek od godz. 14.00.

Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa od początku istnienia za główny cel swojej działalności postawiła sobie pomoc w rozwijaniu siły i znaczenia polskiego kapitału narodowego. Stąd bardzo duże zaangażowanie jej przedstawicieli w działaniach na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, a także aktywność związana z nową ustawą o zamówieniach publicznych oraz praca na rzecz eliminacji zatorów płatniczych w Polsce. 


– Podczas piątkowego posiedzenia będziemy mieli także przyjemność zaprezentować przyjęty przez zarząd Rady dokument omawiający najważniejsze problemy, z jakimi zmagają się małe i średnie firmy, oraz propozycje, jak sobie z nimi radzić – mówią organizatorzy.

Przedstawiciele Rady na swoje posiedzenie zaprosili znamienitych gości, m.in. Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wiceprezesa PKO BP Maksa Kraczkowskiego oraz panią poseł Agnieszkę Ścigaj.
My spotkamy się z nimi w naszym studio, gdzie porozmawiamy m.in. na temat programu „Mieszkanie Plus” w jego trzech wymiarach: finansowym, prawnym i społecznym, o ekonomii społecznej i nowej ustawie o zamówieniach publicznych, czy problemach, jakie napotykają polskie firm w kwestii kredytów bankowych.

Zapraszamy w piątek od godz. 14.00:
Transmisja na żywo tylko u nas!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

6 godzin wspinał się... po wieży Eiffla

/ wikipedia.org/domena publiczna

  

- Mężczyzna, który wspiął się w na wieżę Eiffla, powodując ewakuację wszystkich turystów, pozostawał na niej przez sześć godzin - poinformowały paryskie służby bezpieczeństwa. Do tej pory nieznane są motywy działania śmiałka, który dotarł niemal do najwyższego piętra tej mierzącej 324 metry budowli.

Ewakuowanie 2500 turystów, którzy znajdowali się na wieży Eiffla, rozpoczęło się po godzinie 15:30. Wtedy firma obsługująca obiekt (SETE) otrzymała informację, że pewien mężczyzna, który wszedł normalnie na teren wieży, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji, gdy był na pierwszym piętrze.

Przez następnych kilka godzin mężczyzna wspinał się w górę i dotarł niemal do trzeciego piętra, które znajduje się pod czubkiem budowli. Tam czekali już na niego strażacy, wspierani przez policyjną brygadę śledczą i interwencyjną. Ok. godz. 21:30 śmiałek został przekonany, aby oddał się w ręce policji.

Firma SETE poinformowała, że we jutro rano wieża na powrót zostanie udostępniona dla zwiedzających, a pechowcy, którzy zostali ewakuowani, otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl