Jak pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom? Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa radzi. TRANSMISJA

/ Rada Gospodarcza SWS/Facebook

  

Jak wygląda sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw, jeśli chodzi o dostęp do kapitału? Co z pracami nad nową ustawą o zamówieniach publicznych? Co z realizacją programu „Mieszkanie Plus” i jaki może być koszt tego programu dla budżetu państwa? Na te – ale i wiele innych ważnych i ciekawych pytań – odpowiedzą eksperci Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa i ich goście podczas piątkowego posiedzenia Rady. Stream1 i portal Niezależna.pl zapraszają na transmisję i studio z tego wydarzenia. Początek od godz. 14.00.

Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa od początku istnienia za główny cel swojej działalności postawiła sobie pomoc w rozwijaniu siły i znaczenia polskiego kapitału narodowego. Stąd bardzo duże zaangażowanie jej przedstawicieli w działaniach na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, a także aktywność związana z nową ustawą o zamówieniach publicznych oraz praca na rzecz eliminacji zatorów płatniczych w Polsce. 


– Podczas piątkowego posiedzenia będziemy mieli także przyjemność zaprezentować przyjęty przez zarząd Rady dokument omawiający najważniejsze problemy, z jakimi zmagają się małe i średnie firmy, oraz propozycje, jak sobie z nimi radzić – mówią organizatorzy.

Przedstawiciele Rady na swoje posiedzenie zaprosili znamienitych gości, m.in. Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, wiceprezesa PKO BP Maksa Kraczkowskiego oraz panią poseł Agnieszkę Ścigaj.
My spotkamy się z nimi w naszym studio, gdzie porozmawiamy m.in. na temat programu „Mieszkanie Plus” w jego trzech wymiarach: finansowym, prawnym i społecznym, o ekonomii społecznej i nowej ustawie o zamówieniach publicznych, czy problemach, jakie napotykają polskie firm w kwestii kredytów bankowych.

Zapraszamy w piątek od godz. 14.00:
Transmisja na żywo tylko u nas!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Orban: Tworzymy fundusz epidemiczny. Dodatkowe wynagrodzenie dla służby zdrowia

/ By Elekes Andor - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87177950

  

Stworzenie funduszu epidemicznego na Węgrzech ogłosił dzisiaj premier Viktor Orban występując w Radiu Kossuth. Zapowiedział między innymi dodatkowe wynagrodzenie w tym roku dla pracowników służby zdrowia, którzy walczą z koronawirusem.

- Całą energię koncentrujemy na tym, jak pomóc Węgrom, jak uratować jak najwięcej istnień ludzkich. Jutro minister odpowiedzialny za koordynację pracy rządu Gergely Gulyas przedstawi Węgrom fundusz epidemiczny, który utworzyliśmy. Zawiera on rozmaite środki pieniężne – powiedział Orban.

Jednym z elementów planu będzie dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników służby zdrowia.

- Już teraz mogę powiedzieć, że w tym roku każdemu pracownikowi służby zdrowia będziemy mogli zapewnić 500 tys. forintów (6300 zł) dodatkowego wynagrodzenia w uznaniu za ich pracę

– oznajmił premier.

Dodał, że plan ten zawiera jeszcze sporo innych elementów.

Orban zapowiedział również, że we wtorek zostanie przedstawiony największy w historii Węgier gospodarczy plan działania, który będzie się składał z czterech części. Dwie z nich mają dotyczyć zatrudnienia.

Premier poinformował, ze w ciągu ostatniej doby zmarło na Węgrzech pięć osób zakażonych koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w ten sposób do 26. Do tej pory stwierdzono zakażenia u 623 osób, a 43 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts