Ważna nominacja dla polskiego generała. Będzie wiceszefem sztabu Eurokorpusu

Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego. / mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1031.html

  

Od 1 sierpnia gen. bryg. Wojciech Kucharski będzie sprawował funkcję zastępcy szefa sztabu Eurokorpusu w Strasbourgu. Dziś w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyła się uroczystość pożegnania generała, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zastępcy szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia (P 3/7).

Eurokorpus to międzynarodowa wojskowa formacja Unii Europejskiej przeznaczona do użycia w operacji wojskowej NATO lub Unii Europejskiej. Do życia powołana została w 1992 r. przez Francję i Niemcy. Dziś państwami ramowymi są równia Hiszpania, Belgia (od 1993) i Luksemburg (od 1996). Państwa te, wraz z Francją i Niemcami, stały się tzw. państwami ramowymi, które wspólnie decydują o zadaniach, strukturze i rozwoju tej formacji. 

W 2002 r. do Eurokorpusu przyjęto jako państwa stowarzyszone Polskę, Austrię, Finlandię, Grecję i Turcję, rok później Kanadę. W 2009 r. do struktury przyłączyły się Włochy, a w 2016 r. Rumunia. Oficerów łącznikowych do dowództwa wysłały także Holandia i Wielka Brytania.

Dziś w SG WP odbyła się uroczystość pożegnania generała.  Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Bałtyk. Czynne wszystkie kąpieliska

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W niedzielę rano we wszystkich czynnych kąpieliskach nad Bałtykiem można się kąpać. Kąpiel natomiast zabroniona jest na dwóch kąpieliskach nad Zalewem Szczecińskim. Poinformował o tym Główny Inspektorat Sanitarny.

Kąpiel zabroniona jest na kąpieliskach w Stepnicy oraz w Trzebieży nad Zalewem Szczecińskim. Powodem tej decyzji są sinice, które zakwitły w tych miejscach, na tym akwenie.

We wszystkich czynnych nad Bałtykiem kąpieliskach można się kąpać. Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę. Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach w każdej chwili może się zmienić. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic się przemieszczą.

W razie obfitego zakwitu sinic sanepid odradza wchodzenie do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W razie połknięcia wody z sinicami mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego: biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl