Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające utrzymanie „zerowej” stawki VAT na żywność • • •

Ważna nominacja dla polskiego generała. Będzie wiceszefem sztabu Eurokorpusu

Od 1 sierpnia gen. bryg. Wojciech Kucharski będzie sprawował funkcję zastępcy szefa sztabu Eurokorpusu w Strasbourgu. Dziś w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyła się uroczystość pożegnania generała, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zastępcy szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia (P 3/7).

Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego.
mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1031.html

Eurokorpus to międzynarodowa wojskowa formacja Unii Europejskiej przeznaczona do użycia w operacji wojskowej NATO lub Unii Europejskiej. Do życia powołana została w 1992 r. przez Francję i Niemcy. Dziś państwami ramowymi są równia Hiszpania, Belgia (od 1993) i Luksemburg (od 1996). Państwa te, wraz z Francją i Niemcami, stały się tzw. państwami ramowymi, które wspólnie decydują o zadaniach, strukturze i rozwoju tej formacji. 

W 2002 r. do Eurokorpusu przyjęto jako państwa stowarzyszone Polskę, Austrię, Finlandię, Grecję i Turcję, rok później Kanadę. W 2009 r. do struktury przyłączyły się Włochy, a w 2016 r. Rumunia. Oficerów łącznikowych do dowództwa wysłały także Holandia i Wielka Brytania.

Dziś w SG WP odbyła się uroczystość pożegnania generała.  Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego.
 

 

 Źródło: SG WP

#SG WP #Eurokorpus #nominacja #generał #armia

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo