Ważna nominacja dla polskiego generała. Będzie wiceszefem sztabu Eurokorpusu

Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego. / mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1031.html

  

Od 1 sierpnia gen. bryg. Wojciech Kucharski będzie sprawował funkcję zastępcy szefa sztabu Eurokorpusu w Strasbourgu. Dziś w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego odbyła się uroczystość pożegnania generała, który dotychczas pełnił służbę na stanowisku zastępcy szefa Zarządu Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia (P 3/7).

Eurokorpus to międzynarodowa wojskowa formacja Unii Europejskiej przeznaczona do użycia w operacji wojskowej NATO lub Unii Europejskiej. Do życia powołana została w 1992 r. przez Francję i Niemcy. Dziś państwami ramowymi są równia Hiszpania, Belgia (od 1993) i Luksemburg (od 1996). Państwa te, wraz z Francją i Niemcami, stały się tzw. państwami ramowymi, które wspólnie decydują o zadaniach, strukturze i rozwoju tej formacji. 

W 2002 r. do Eurokorpusu przyjęto jako państwa stowarzyszone Polskę, Austrię, Finlandię, Grecję i Turcję, rok później Kanadę. W 2009 r. do struktury przyłączyły się Włochy, a w 2016 r. Rumunia. Oficerów łącznikowych do dowództwa wysłały także Holandia i Wielka Brytania.

Dziś w SG WP odbyła się uroczystość pożegnania generała.  Za wybitny dorobek w służbie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmund T. Andrzejczak wyróżnił gen. bryg. Wojciecha Kucharskiego Szablą Honorową Wojska Polskiego.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wysadzono bankomat w Płocku. Policja i pracownicy banku liczą straty

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/jarmoluk

  

Policja poszukuje sprawcy bądź sprawców, którzy w nocy z soboty na niedzielę wysadzili bankomat w sklepie jednej z sieci handlowych w Płocku (woj. mazowieckie). Z wysadzonego bankomatu skradziono znaczną część pieniędzy - podała policja.

Jak poinformował PAP st. asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego mazowieckiej policji, do zdarzenia doszło ok. godz. 3.35 w nocy z soboty na niedzielę w sklepie znajdującym się w kompleksie handlowym przy Trasie ks. Jerzego Popiełuszki w Płocku, prowadzącej na most Solidarności.

- O zdarzeniu powiadomili policję pracownicy ochrony. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po wysadzeniu bankomatu skradziona została znaczna część pieniędzy. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują funkcjonariusze, którzy zabezpieczają ślady przestępstwa

 - powiedział Cibor. Jak zaznaczył, ustalane są szczegółowo okoliczności zdarzenia; "poszukiwani są sprawcy bądź sprawca tego przestępstwa".

- Na chwilę obecną nie wiemy jeszcze jaka kwota pieniędzy została skradziona. Pieniądze znajdowały się kasetach. Dokładna suma ustalana jest wraz z pracownikami banku

 - dodał Cibor

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl