Ten to ma pomysły! Schetyna próbuje przewidywać przyszłość. Nie wróży z fusów, a z... projektów ustaw

/ Jan Środa/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej postanowił zmienić profesję i z polityki przerzucić się na... przewidywanie przyszłości? Takie właśnie wrażenie można odnieść słuchając jego najnowszych teorii, którymi ochoczo dzieli się on z każdym, kto tylko chciałby go wysłuchać. Nie chodzi tu jednak o wróżenie z fusów. Grzegorz Schetyna idzie znacznie dalej. Przyszłość przewiduje z... projektów ustaw i to takich, które jeszcze nawet nie powstały!

Jego najnowsza teoria zakłada, że Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ordynację wyborczą w Polsce. Skąd taki wniosek? Schetyna wpadł na ten trop w związku z planami wprowadzenia zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Lider PO powiedział na antenie radiowej Trójki, że – według jego informacji - obóz rządzący „nie tylko chce zmienić ordynację do PE, ale również ordynację do parlamentu krajowego”. Według niego zmiany w ordynacji wyborczej do PE to jedynie wstęp do zmian w ordynacji parlamentarnej. Choć nigdzie nie ma nawet projektu ustawy popierającego tę teorię, Schetyna i tak wie swoje... i już protestuje.

Pytany dlaczego Platforma jest przeciwna zmianom w ordynacji wyborczej do PE, mimo iż nie są one niekorzystne dla jego ugrupowania, Schetyna odparł, że nie jest to kwestia „zysku czy korzyści PO, czy innych dużych partii”.

- PiS bardzo wyraźnie chce wziąć całą pulę i dlatego protestujemy – twierdzi Schetyna.

W jego ocenie jest to ordynacja wyborcza, która „ma przede wszystkim preferować PiS”, czyli „wyeliminować wszystkie mniejsze komitety wyborcze, mniejsze partie polityczne”.

- To jest dla nas wielka odpowiedzialność, bo my będziemy musieli tą obywatelską, „niepisowską” stronę zorganizować, zaproponować miejsca na listach, zbudować szerszą koalicję, żeby po prostu dać Polakom wybór, żeby mogli znaleźć kandydatów, na których chcą głosować na naszych listach – tłumaczył lider Platformy.

Jednocześnie Schetyna zauważył, że Polska nie jest krajem „dwupartyjnym” i przekonywał, że „ten projekt demoluje parlamentarną demokrację” – ocenił Schetyna.

Co ciekawe pytany o ewentualne zmiany w kodeksie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie podkreślał w ubiegłym tygodniu, że „nie przewiduje w tej chwili żadnej korekty”. Jednocześnie dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nastawia się na „wygranie wyborów wedle istniejących zasad wyborczych”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl