Z Ameryką nam wciąż po drodze

  

Powiadają, że pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. Mam wrażenie, że zdominował także negatywne komentarze, które ukazały się w naszych mediach po helsińskim spotkaniu Trump-Putin. Tymczasem żadne decyzje nie zapadły, a w protokole rozbieżności znalazła się tak ważna dla nas kwestia Ukrainy i zajęcia Krymu.

Słowa o zamiarze konkurowania z Rosją na europejskim rynku gazowym trudno traktować jako wycofanie się ze sprzeciwu USA wobec Nord Streamu 2, zwłaszcza że wcześniej w Brukseli padły inne, i to jednoznacznie atakujące tę inwestycję. Dziwi też bezkrytyczne powoływanie się na negatywne oceny prasy amerykańskiej i tamtejszych polityków w tej sprawie. Wytykają błędy w zachowaniu swojego przywódcy z własnej perspektywy. My raczej zauważmy to, że w tych opiniach przeważa antyputinowski ton i że Amerykanie czy to z prawej, czy lewej strony domagają się od swojego prezydenta, by był bardziej stanowczy wobec Kremla. Dla nas to dobrze. Trump ma pozytywny stosunek do Polski i naszego regionu, czemu wciąż daje wyraz. Jeśli pod wpływem własnych elit utrzyma ostry kurs wobec Rosji, zagra to z pewnością na naszą korzyść.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts