Ponad 70 mln dolarów na filmy promujące Polskę

Piotr Śliwowski / fot. piotrsliwowski.com

  

Ponad 70 milionów dolarów na wielkie superprodukcje o polskiej historii? Takim budżetem będzie dysponować producent Piotr Śliwowski, który stanie na czele programu filmowego wspieranego przez Polską Fundację Narodową. - Naszym celem jest promowanie Polski za pomocą narzędzi popkultury - powiedział Śliwowski w rozmowie z branżowym portalem variety.com.

70 mln dolarów na start plus - od przyszłego roku - dodatkowych 20 milionów rocznie na wielkie superprodukcje promujące Polskę za granicą. Takim budżetem będzie dysponować Piotr Śliwowski, producent, który stanie na czele specjalnego programu filmowego. Projekt jest inicjatywą Polskiej Fundacji Narodowej i zakłada - jak tłumaczy Śliwowski w rozmowie z variety.com - "promowanie Polski za pomocą narzędzi popkultury".

Producent dodał również, że zależy mu, by produkować "amerykańskie filmy o polskiej historii". Mają to być - jak tłumaczy w rozmowie z variety.com - filmy poruszające tematy uniwersalne, które mogą zainteresować światową publiczność i niejako "przy okazji" promować Polskę i jej historię. Pierwsza produkcja jest już w trakcie realizacji, a jej premierę zaplanowano jeszcze na rok 2018.

Piotr Śliwowski jest producentem filmowym, wcześniej był kierownikiem Sekcji Historycznej Muzeum Powstania Warszawskiego - pracował nad takimi filmami jak m.in. "Miasto ruin" Damiana Nenowa czy "Powstanie warszawskie" Jana Kosmasy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miał stać za hejterską stroną „SokzBuraka”. Warszawski ratusz tłumaczy się z jego zatrudnienia

/ Warszawski ratusz / By Szczebrzeszynski - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15821035

  

Warszawski ratusz zabrał głos ws. Mariusza Kozaka-Zagozdy - człowieka, który według doniesień medialnych - ma być powiązany z hejterskim profilem "Sok z buraka". - Został on zatrudniony w ratuszu na pół roku na zastępstwo. Na razie trudno powiedzieć, czy będziemy kontynuować współpracę, musimy przeanalizować i podsumować dotychczasowe pół roku - wyjaśnił rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Według tygodnika "Sieci", za stroną "SokzBuraka" stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu. Chodzi o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który wykupił domenę w 2014 roku. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/289267-plejada-gwiazd-opozycji-obserwuje-hejterski-sok-z-buraka-tego-nie-moga-sie-wyprzec]

Pytany o pracę Kozaka-Zagozdy w ratuszu, rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa poinformował, że został on tam zatrudniony w kwietniu tego roku na umowę okresową na sześć miesięcy.

"Jest odpowiedzialny za współprowadzenie profili miejskich, których mamy kilkanaście, a także za analizy statystyczne tych profili, czyli za analizy internetowe, jak również za zwiększanie zasięgów tych profili"

- powiedział.

Dopytywany, czy po zakończeniu obecnej umowy Kozak-Zagozda będzie kontynuował pracę, Dąbrowa odpowiedział, że na tym etapie trudno odpowiedzieć na to pytanie.

"Musimy z nim porozmawiać i zapytać, jakie ma plany. Musimy też przeanalizować i podsumować jego półroczny okres pracy oraz przeanalizować naszą sytuację kadrową, bo to było zatrudnienie na zastępstwo"

- dodał.

Rzecznik ratusza potwierdził również, że Kozak-Zagozda pracował zdalnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/289270-dezinformacja-i-hejt-to-ich-metody-dzialania-fogiel-podsumowal-powiazania-po-z-profilem-sokzburaka]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl