"Plan dla wsi" - Mateusz Morawiecki ogłasza kompleksowy program dla rolników!

Polskie rolnictwo, polska wieś mają szansę nie tylko być dobrze rozwinięte, ale mają szansę być lokomotywą rozwoju - powiedział w Głowowie premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając jednocześnie kompleksowy program dla rolników "Plan Dla Wsi".

PrtSc/twitter.com/PremierRP

Jak wykazywał podczas spotkania z rolnikami w Głogowie premier Morawiecki  "trzeba budować nowe rozwiązania dla wsi, które nadrobią zaległości z wielu lat".

Polska i polska gospodarka, mając silnych partnerów po stronie samorządów, może być silna rolnictwem

- mówił. 

Przedstawił również kompleksowy program "Plan Dla Wsi", który ma być, jak wykazywał, "podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa Polaków w trzech obszarach: bezpieczeństwa rodziny, bezpieczeństwa miast i wsi oraz bezpieczeństwa zewnętrznego".

Wypracowujemy mechanizmy kompensacji dla tych, którzy zostali dotknięci klęską suszy, ale i tam, gdzie nastąpiła klęska urodzaju

- zapewniał premier.

Obiecał ponadto, że "jesienią utworzymy fundusz 5 mld złotych na budowę dróg lokalnych" oraz poinformował, iż "wprowadziliśmy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci rolników, które są ubezpieczone w KRUS-ie".

Walczymy o równe szanse dla polskich rolników. Wynegocjowaliśmy podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych

- punktował premier, wykazując jednocześnie, jak bardzo "ważne jest to, byśmy kupowali polskie produkty" - "żeby patriotyzm gospodarczy wytyczał naszą drogę do silniejszej Polski".

"Plan Dla Wsi":

W spotkaniu wziął również udział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Źródło: niezalezna.pl

#premier Mateusz Morawiecki #Plan Dla Wsi #program #rolnictwo

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo