„Niecodzienna Gazeta Polska” zyskuje czytelników!

/ arch.

  

Nasz weekendowy magazyn „Niecodzienna Gazeta Polska”, dołączany do sobotnio-niedzielnych wydań „Gazety Polskiej Codziennie”, napędził nam wzrost sprzedaży. Dziękujemy! A co w kolejnym numerze?

Smartfon ratunkowy – to temat główny najbliższego numeru magazynu. W tekście Jarosława Molgi przeczytamy o tym, jak za pomocą telefonu zlokalizować dziecko, w jaki sposób zajrzeć do mieszkania, które opuszczamy na czas wyjazdu, i jak radzić sobie w razie niebezpieczeństwa w miejscach, gdzie nie ma zasięgu ani internetu. Gorąco polecamy tekst naszego reportera!

Jak zwykle będzie sporo popkultury. W najbliższy weekend wchodzi do kin „Sicario 2: Soldado”. Z polemiki filmowej dowiemy się zatrważających rzeczy o dzieciach występujących w tym filmie. Kiedyś bowiem chciały one brudzić sobie ręce głównie piaskiem. Dziś nie boją się na nich… krwi.

Z meksykańsko-amerykańskiego pogranicza przeniesiemy się nad Wisłę – nasz specjalista od „Gwiezdnych wojen” Piotr Łuczuk wpadnie na trop mistrza Jedi w Warszawie. Naturopata Justyna Pietrzykowska poradzi, jak w prosty sposób poradzić sobie z niestrawnościami na wakacyjnych wyjazdach. Poznamy też najbardziej szalone pomysły na hobby w naszym kraju. Magdalena Fijołek napisze, dlaczego Krzysztof Rutkowski ma kompetencje, by wytropić pytona, a Tomasz Sakiewicz opowie kolejną bajkę dla dzieci. Tym razem o osiołku, który przynosił szczęście.

Gorąco polecamy weekendowy numer „Gazety Polskiej Codziennie”. Bądźcie z nami!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Berlin boi się wojny w Zatoce Perskiej. Niemiecka dyplomacja w pełnej gotowości

zdjęcie ilustracyjne / karlherl CC0

  

Chodzi o to, by zapobiec wojnie. Na to skierowane są wszystkie wysiłki – stwierdził w wywiadzie dla niemieckiej niedzielnej gazety „Bild am Sonntag” minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. O czym mowa? Dyplomata wskazał na konieczność zapobieżenia przekształceniu się obecnego wzrostu napięcia między Iranem a USA i Wielką Brytanią w Zatoce Perskiej w otwartą wojnę.

- Chodzi o to, by zapobiec wojnie. Na to skierowane są wszystkie wysiłki, podejmowane wspólnie z partnerami europejskimi i państwami regionu (Zatoki Perskiej)

- powiedział Maas. Jak zaznaczył, najnowsze wydarzenia sprawiły, że tamtejsza już i tak trudna sytuacja stała się „jeszcze poważniejsza i jeszcze bardziej niebezpieczna”, a w razie „możliwe, że niedającej się kontrolować konfrontacji militarnej nie będzie żadnych zwycięzców, a tylko przegrani”.

Maas zaapelował do irańskich przywódców, by wykazali się rozsądkiem.

„To właśnie w Teheranie trzeba teraz sprostać własnej odpowiedzialności i nie nakręcać dalej spirali napięcia”, a obecnie przyszedł czas „na głosy rozsądku, by nie oddawać pola podżegaczom”.

W tym celu należy się „posłużyć mądrą dyplomacją, która udostępnia kanały rozmów, znajduje sposoby tworzenia zaufania i rozładowuje napięcia - także wtedy, gdy wydaje się to mozolne”

- podkreślił.

[polecam:https://niezalezna.pl/280789-brytyjski-tankowiec-przejety-przez-iran-w-mediach-podano-co-dzieje-sie-z-zaloga]

USA wraz z Wielką Brytania zagroziły Iranowi poważnymi konsekwencjami po zatrzymaniu przez niego w cieśninie Ormuz i doprowadzeniu do własnego portu brytyjskiego tankowca Stena Impero. Irańczycy twierdzą, że tankowiec nie przestrzegał międzynarodowych przepisów żeglugowych.

[polecam:https://niezalezna.pl/280745-konflikt-na-linii-iran-wielka-brytania-polska-zabiera-glos-w-sprawie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl