„Niecodzienna Gazeta Polska” zyskuje czytelników!

/ arch.

  

Nasz weekendowy magazyn „Niecodzienna Gazeta Polska”, dołączany do sobotnio-niedzielnych wydań „Gazety Polskiej Codziennie”, napędził nam wzrost sprzedaży. Dziękujemy! A co w kolejnym numerze?

Smartfon ratunkowy – to temat główny najbliższego numeru magazynu. W tekście Jarosława Molgi przeczytamy o tym, jak za pomocą telefonu zlokalizować dziecko, w jaki sposób zajrzeć do mieszkania, które opuszczamy na czas wyjazdu, i jak radzić sobie w razie niebezpieczeństwa w miejscach, gdzie nie ma zasięgu ani internetu. Gorąco polecamy tekst naszego reportera!

Jak zwykle będzie sporo popkultury. W najbliższy weekend wchodzi do kin „Sicario 2: Soldado”. Z polemiki filmowej dowiemy się zatrważających rzeczy o dzieciach występujących w tym filmie. Kiedyś bowiem chciały one brudzić sobie ręce głównie piaskiem. Dziś nie boją się na nich… krwi.

Z meksykańsko-amerykańskiego pogranicza przeniesiemy się nad Wisłę – nasz specjalista od „Gwiezdnych wojen” Piotr Łuczuk wpadnie na trop mistrza Jedi w Warszawie. Naturopata Justyna Pietrzykowska poradzi, jak w prosty sposób poradzić sobie z niestrawnościami na wakacyjnych wyjazdach. Poznamy też najbardziej szalone pomysły na hobby w naszym kraju. Magdalena Fijołek napisze, dlaczego Krzysztof Rutkowski ma kompetencje, by wytropić pytona, a Tomasz Sakiewicz opowie kolejną bajkę dla dzieci. Tym razem o osiołku, który przynosił szczęście.

Gorąco polecamy weekendowy numer „Gazety Polskiej Codziennie”. Bądźcie z nami!
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Śmierdzi to czymś jak służba specjalna". Szef Bundestagu o skandalu rządowym w Austrii

kadr z nagrania / FALTER/YouTube

  

Przewodniczący niemieckiego Bundestagu Wolfgang Schaeuble podejrzewa, że za skandalem, który doprowadził do kryzysu rządowego w Austrii, stoją służby specjalne. Uważa, że główny bohater afery, były wicekanclerz Heinz-Christian Strache, mógł być szantażowany. Coraz częściej pojawiają się głosy, że to właśnie służby niemieckie wzięły udział w "przebudowie" austriackiego rządu.

"Skonstruowanie tej pułapki wymagało sporo wysiłku i nakładów finansowych. Nie była ona nieinteligentna" - mówił doświadczony polityk CDU we wtorek podczas wizyty w jednym z gimnazjów w rodzinnym Fryburgu, o czym pisze konserwatywny dziennik "Bild".

"To, co odegrali przed Strachem na Ibizie, wydawało się dość wiarygodne. Przecież nie może on być kompletnym idiotą. Jakoś śmierdzi to czymś jak służba specjalna"

- powiedział 76-letni chadek, który w swojej politycznej karierze był m.in. ministrem spraw wewnętrznych i szefem Urzędu Kanclerskiego, który sprawuje nadzór nad niemieckim wywiadem (BND).

W obecności 400 słuchaczy zgromadzonych w auli Schaeuble zastanawiał się głośno, dlaczego nagrania zostały ujawnione akurat teraz, kto to zrobił i w jakim celu. "Czy myśleli, że można go szantażować? A może szantażowano go przez ostatnie dwa lata?" - pytał retorycznie polityk.

W ubiegłym tygodniu ujawniono fragmenty zarejestrowanego w 2017 r.  w Hiszpanii nagrania wideo, na którym szef narodowo-konserwatywnej Wolnościowej Partii Austrii (FPOe) Strache obiecuje rzekomej bratanicy rosyjskiego oligarchy, że jeśli kupi udziały w jednym z austriackich dzienników i kampanią na jego łamach oraz zapewni FPOe pierwsze miejsce w wyborach, uzyska możliwość dalszych inwestycji kapitałowych w Austrii.

W następstwie tej publikacji Strache zrezygnował ze stanowisk w partii i rządzie, deklarując jednocześnie, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Na wniosek chadeckiego kanclerza Sebastiana Kurza prezydent Austrii Alexander Van der Bellen odwołał we wtorek ministra spraw wewnętrznych Herberta Kickla z FPOe.

Jednocześnie rząd opuszczą wszyscy pozostali ministrowie z tego ugrupowania. Swoje stanowisko zachowa natomiast nominowana przez FPOe, ale oficjalnie niezależna minister spraw zagranicznych Karin Kneissl.

Jest to pierwszy w powojennej historii Austrii przypadek odwołania ministra przez prezydenta. Stojący na czele chadeckiej Austriackiej Partii Ludowej (OeVP) Kurz zapowiedział, że nowymi ministrami zostaną wyłącznie bezpartyjni eksperci.

Do utworzenia rządu przejściowego może jednak w ogóle nie dojść, ponieważ Kurzowi grozi wotum nieufności. Posłowie austriackiej Rady Narodowej (parlamentu) mają na ten temat debatować w poniedziałek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl